לאחר האיומים בשביתה: שכר המטפלות במעונות היום יעלה ב-300 שקל בחודש

משרד העבודה יעביר תוספת של 50 מיליון שקל למפעילי מעונות היום המוכרים על ידי המשרד, וההעלאה בשכר למטפלות ולמבשלות תינתן כבר במשכורות חודש ינואר

לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
לי ירון

שכרן של מטפלות ומבשלות במעונות היום יעלה במאות שקלים בחודש כבר בתלושי המשכורת הקרובים - כך הוסכם היום (שני) בין שר העבודה והרווחה חיים כץ לבין נציגי האוצר וראשי ארגוני מעונות היום בישראל. ההסכמות גובשו לאחר שבמעונות איימו לשבות במחאה על מצוקת שכר המטפלות.

על פי ההסכם, שכרה של מטפלת עם ותק של עד שלוש שנים יעלה ב-400 שקל, ושכרה של מטפלת ותיקה יותר יעלה ב-300 שקל בחודש. משרד העבודה יעביר תוספת של כ-50 מיליון שקל לארגונים ולרשויות המפעילים מעונות יום, וההעלאות יינתנו כבר במשכורות הנוכחיות עבור חודש ינואר.

מעון יום של תנועת נעמת באשדוד, 2015צילום: אילן אסייג

במשרד העבודה מקווים כי הצעד יסייע בגיוס מטפלות חדשות, בשימור מטפלות ותיקות ובהגדלת היקף המטפלות בעלות הכשרה. השר כץ הוסיף כי המטרה היא, בין היתר, "גיוס משאבים משמעותיים להרחבת היצע המעונות והמשפחתונים ושיפור מעמד המטפלות. מעונות היום המוכרים מהווים תשתית חשובה לעידוד תעסוקת אימהות ולהורדת יוקר המחייה לזוגות צעירים".

רכזת הקואליציה לחינוך מלידה, ליאת גלנץ, אמרה כי "זוהי בשורה חשובה למטפלות, למבשלות  ולהורים. אנו גאים שמשרד העבודה והרווחה קשוב לצרכים שהוצפו ומוצפים. הסדרת תחום הגיל הרך (לידה עד 3) במדינת ישראל היא משימה לאומית - ואנו מאמינים בשותפות שנרקמה עם שר הרווחה בשנה החולפת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ