ירדן סקופ

שר החינוך נפתלי בנט הודיע  היום (שלישי) על החלטתו למנות את שמואל אבואב לתפקיד מנכ"ל משרד החינוך. בהתאם לנוהל, יביא השר בנט את המינוי לאישור הוועדה בראשות נציב שירות המדינה ולאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב. אבואב יחליף את מיכל כהן, שרק אתמול ביקשה לעזוב את תפקידה כמנכ"לית לאחר כארבע שנים.

שמואל אבואב מכהן בשנים האחרונות בתפקיד יו"ר קרן נאור (קרן חברתית-אזרחית), שמפעילה פרויקטים חברתיים ועוסקת בין היתר במאבק בקטל בדרכים, בסיוע לילדים ונוער בסיכון בישראל ובליווי ותמיכה בעיירות הפיתוח והפריפריה. 

לאבואב, שכיהן במשך 15 שנים כראש המועצה המקומית קריית טבעון, ניסיון בתחום השירות הציבורי. הוא כיהן בתפקיד מנכ"ל משרד החינוך בין 2006 ל-2007 וליווה את שיקום מערכת החינוך בצפון לאחר מלחמת לבנון השנייה, וכן היה שותף בגיבושה של הרפורמה בבתי הספר היסודיים, "אופק חדש". בין 2005 ל-2006 כיהן אבואב בתפקיד מנכ"ל משרד הבינוי והשיכון.

לצד תפקידים אלה, כיהן אבואב כיו"ר ועדת המנכ"לים של משרדי ממשלה לטיפול בנושא יוצאי הקהילה האתיופית, יו"ר ועדת החינוך של השלטון המקומי, יו"ר המכון לפיתוח מבני חינוך ורווחה ויו"ר עמותת אל סם. לאבואב תואר שני בתחום מנהל השלטון המקומי מטעם אוניברסיטת חיפה.

שמואל אבואב, ב-2006צילום: תומר אפלבאום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ