תלמידי התיכונים בחיפה ישביתו את הלימודים בגלל דחיית סגירת מכל האמוניה

בניגוד להנחיות משרד החינוך, התלמידים מתכננים להצטרף להפגנה של עיריית חיפה ביום ראשון, בזמן הדיון בערעור של חיפה כימיקלים על סגירת מכל האמוניה בעיר

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

תלמידי התיכונים בחיפה ישביתו את הלימודים ביום ראשון הקרוב בשעה 12:00 כדי להצטרף להפגנה שמתכננת עיריית חיפה נגד דחיית סגירת מכל האמוניה בעיר.

ההפגנה תתקיים מול בית המשפט המחוזי בעיר, בזמן הדיון בערעור שהגישה חברת חיפה כימיקלים על ההחלטה לסגור את מכל האמוניה.

מכל האמוניה בחיפה, החודשצילום: רמי שלוש

ההחלטה להצטרף להפגנה התקבלה בניגוד לעמדת משרד החינוך. במשרד אמרו כי לפי הוראות חוזר מנכ״ל אסור לתלמידים להשתתף בהפגנות בשעות הלימודים. בחוזר המדובר נכתב כי ״אסור לתלמידים ולמורים להשתתף בשעות הלימודים הן בהפגנות פוליטיות והן בהפגנות מכל סוג אחר, ובמיוחד אסור למנהל ולמורה לארגן הפגנה או לעמוד בראשה״.

במשרד הגיעו מוקדם יותר להסכמות עם עיריית חיפה כי התלמידים לא ייצאו להפגין ובמקום ייערכו שיעורים בבתי הספר בנוגע לדיון המשפטי על מכל האמוניה, אך נראה כי לבסוף החליטו התלמידים והעירייה שלא להיענות להנחיות המשרד.

יו"ר מועצת הנוער העירונית חיפה, אוראל ואקנין, אמר ל״הארץ״ כי ”התחלנו לתכנן במהלך השבוע האחרון את עניין ההפגנה מול בית המשפט המחוזי בגלל הערעור על סגירת המכל. זה חשוב לנו הקול של התלמידים. החלטנו להוציא אוטובוסים מכל בתי הספר". הוא הוסיף כי הוא מבין את העמדה של משרד החינוך, "אבל אנחנו נלחמים פה על החיים שלנו ואם נחכה לקבל אישורים לכל דבר, נהיה עדים לאסון שהאמוניה יכולה לגרום, לפי דו״ח הוועדה המקצועית". 

ח"כ תמר זנדברג (מרצ) אמרה כי ״משרד החינוך חושף את הצביעות שלו כאשר הוא נתלה בחוזר מנכ"ל שאוסר על יציאה להפגנות ומנסה למנוע מתלמידי חיפה להפגין נגד סכנה קיומית שמאיימת על ראשיהם וראשי משפחותיהם. חוזר המנכ"ל הזה מיושם באופן סלקטיבי ומפלה. כאשר תלמידים יוצאים להפגין נגד פינוי עמונה או מטרות פוליטיות מסוימות אחרות לא ראינו שנעשה דבר כדי לעצור זאת".

ממשרד החינוך נמסר כי "בהתאם לחוזר מנכ"ל, המשרד אינו מאפשר יציאת תלמידים להפגנות מכל סוג במהלך יום הלימודים. בתי הספר יפעלו ביום א' כבשגרה ואנו מעודדים את המנהלים לקיים פעילויות ושיח חינוכי-ערכי בסוגיה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ