תלמידי התיכונים באזור חיפה ישבתו מחר במחאה על דחיית סגירתו של מכל האמוניה

תלמידי הכיתות ז'-י"ב ישביתו את הלימודים עד השעה 12:00 ויצטרפו להפגנה מול ביהמ"ש המחוזי בחיפה, שידון בערעור על ההחלטה לסגור את המתקן. משרד החינוך: בתי הספר יפעלו כרגיל

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

מועצת התלמידים והנוער הארצית תשבית מחר (ראשון) את הלימודים עד השעה 12:00 בכיתות ז'-יב' בבתי הספר ברשויות הסמוכות למכל האמוניה שבמפרץ חיפה במחאה על דחיית סגירת המתקן. הרשויות שיושבתו בהן הלימודים הן חיפה, קרית אתא, קרית מוצקין, קרית ביאליק, קרית ים, נשר, טירת כרמל והמועצה האזורית זבולון.

התלמידים יצטרפו להפגנה מול בית המשפט המחוזי בעיר, בזמן הדיון בערעור שהגישה חברת חיפה כימיקלים על ההחלטה לסגור את המתקן. השביתה תיערך בשיתוף מועצת התלמידים והנוער המחוזית מחוז חיפה.

מכל האמוניה במפרץ חיפה, בשבוע שעברצילום: רמי שלוש

ההשבתה מנוגדת להחלטת משרד החינוך, שהודיע כי יפעיל את בתי הספר. בהודעה שהוציא המשרד בעמוד הפייסבוק שלו נכתב כי "משרד החינוך מבהיר כי בתי הספר במחוז חיפה יפעלו כבשגרה… משרד החינוך מבקש להבהיר כי בהתאם לחוזר המנכ"ל, המשרד אינו מאפשר יציאת תלמידים להפגנות מכל סוג במהלך יום הלימודים. המשרד מעודד את המנהלים לקיים פעילויות ושיח חינוכי־ערכי בסוגיה".

יו"ר מועצת התלמידים והנוער הארצית, חנן יזדי, אמר: "מכל האמוניה הוא פצצת זמן מתקתקת. אסור לנו לתת לסכנה הכבירה הזאת להמשיך לשכון בלב לבו של אזור המאוכלס בתושבים רבים. בני הנוער במדינת ישראל קוראים לסגירת מכל האמוניה במיידי".

יו"ר מועצת התלמידים והנוער המחוזית (מחוז חיפה), נוי קריאף, הוסיפה כי "מכל האמוניה מאיים על מאות אלפי אזרחים הגרים ברשויות שונות כאן במחוז חיפה. כיושבת ראש מועצת התלמידים והנוער במחוז חיפה, אני קוראת לבני הנוער לשאול את השאלות הקשות, ליצור שיח, להיות מעורבים בצורה פעילה ולצאת להפגין בעד הוצאת מכל האמוניה מחיפה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ