רבנים בכירים במכתב תמיכה ברב לוינשטיין: אסור לשלב חיילות עם חיילים

את מכתב התמיכה בראש המכינה בעלי, שהתבטא נגד גיוס נשים, יזמו הרב שמואל אליהו והרב אליקים לבנון. לוינשטיין בהקלטה חדשה: "מי שהכי נופל בשבי זה הבנות של שדרות, נתיבות וירוחם"

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

רבנים באגף החרד"לי של הציונות הדתית מחזקים את ראש המכינה הקדם-צבאית בעלי, הרב יגאל לוינשטיין, לאחר שהתבטא בשבוע שעבר נגד שירות נשים בצה"ל. "חזק ואמץ", נפתח המכתב שיזמו היום (חמישי) רב העיר צפת שמואל אליהו והרב אליקים לבנון, מבכירי הרבנים בהתנחלויות. "אנו מאמינים, שהמחאות לא ירתיעו אותך מלהמשיך ולהתריע על סכנה לצה"ל".

עוד כתבו הרבנים במכתב, שהופץ בשעות האחרונות בין רבנים באגף החרד"לי: "כמו שמקצוע הסבלוּת הוא גברי מובהק, ולא נמצא שם נשים, וכמו שכל קבוצת כדורגל גברית לא תשתף שחקניות בין שורותיה, כך גם המערך הקרבי הלוחם של צה"ל, אסור לו לשתף חיילות בין שורות החיילים".

הרב לוינשטיין (במרכז) עם הרמטכ"ל לשעבר גבי אשכנזי והרב הצבאי הראשי לשעבר, רפי פרץצילום: תומר אפלבאום

גם תלמידים של לוינשטיין, שהיה בעבר חבר בוועדת ההיגוי לצה"ל בנושאי תודעה יהודית, פרסמו מכתב תמיכה. "יודעים אנו שדבריו של הרב, גם אם נשמעים חריפים מפאת חומרת העניין, יוצאים מלב אוהב ודואב, שרק טובת צה"ל ומדינת ישראל לנגד עיניו". גם הרבנים וגם התלמידים מתייחסים רק לעמדותיו של לוינשטיין נגד "השירות המשותף" של נשים לגברים ביחידות לוחמות, ומתעלמים משאר הנושאים השנויים במחלוקת שאליהם התייחס.

בינתיים מתגלה עוד טפח ממה שלוינשטיין מכנה "שיעור הכנה לצבא" - הרצאה המכוונת נגד ערכי צה"ל הנוכחיים וכוללת מסרים לעגניים על נשים במדים, הומואים ועוד. לאתר האינטרנט של ישיבת ההסדר בשדרות (המזוהה, כמו המכינה הקדם-צבאית של לוינשטיין בעלי, עם ההשקפות ו"הקו" של הישיבה הירושלמית "הר המור"), הועלתה לאחרונה הקלטת אודיו מהתקופה האחרונה של שיחה כזאת של לוינשטיין עם תלמידים הנערכים לגיוס.

"אתם יהודים יראי שמים, יש לזה המון השלכות", אמר לוינשטיין לתלמידים. "מערבבים את הנשים בכל מקום, ואחת הדרכים לשבור את הציונות הדתית, באמת לפרק אותה, זה שירות נשים בצבא. זה שחילוניות מתגייסות – בסדר, שיערב לחכן. הבעיה היא שהדתיות גם כן מתגייסות. למה דתיות גם כן מתגייסות? בעיה שלנו, הציבור שלנו, כל מה שהחילונים ימחאו לו כפיים אנחנו נעשה".

לוינשטיין התייחס לגיוס נשים מהפריפריה ואמר: "מי שהכי נופל בשבי זה הבנות של שדרות ונתיבות וירוחם, דתיות. קוראים לזה הפריפריה. זה הזדמנות לשדרוג המעמד החברתי... קרקל מלא דתיות מהפריפריה. אסור להגיד את זה, כי זה גזעני. אתה חושב שיש שם אשכנזיות חילוניות? אה, מעניין את הסבתא שלהן. מה, הן מטומטמות? הולכות ל-8200 משחקות על המחשב, הולכות לבית. איפה הן גרות? ברמת אביב ג'. איפה הבסיס? בגלילות. כמה דקות נסיעה".

גם בשיחה הזאת לוינשטיין עבר מנושא לנושא, ובין השאר סיפר על ויכוח שהיה לו עם הורים לבן שסיפר להם שהוא הומו. לוינשטיין התעקש לכנות את בנם "סוטה", וזאת לאחר שחזר בו מהביטוי שהשתמש בו בנאום שנשא בקיץ האחרון, כשכינה את הקהילה הגאה "סוטים". אתמול התייחס לוינשטיין לביקורת שנמתחה על דבריו ואמר: "מתנצל על הסגנון, אך לא חוזר בי מהשקפת העולם שלי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ