ארגון המורים ישבית את בתי הספר העל יסודיים לשעתיים מחר בבוקר

הארגון הודיע כי הלימודים יושבתו במחאה על התגברות מעשי האלימות נגד מורים. לפי יו"ר ארגון המורים רן ארז, הניסיונות לגייס את השר בנט למאבק בתופעה נכשלו

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ירדן סקופ

ארגון המורים העל יסודיים הודיע היום (שלישי) כי ישבית מחר את הלימודים בבתי הספר התיכוניים ובחלק מחטיבות הביניים לשעתיים, בין השעות 08:00 ל-10:00 בבוקר. בארגון מסרו כי ההשבתה תתקיים בשל התגברות מעשי אלימות נגד אנשי חינוך. 

אתמול כתב יו"ר הארגון רן ארז לשר החינוך נפתלי בנט: "לצערי, ניסיונותיי לגבש עמך פתרונות לתופעה הזו ולגייס אותך למאבק בגילוייה המדאיגים נכשלו". ארז כתב כי בנט ביטל פגישה שנקבעה איתו אתמול בנושא וכי קיבל הודעה על כך רק לאחר שהגיע עם צוותו ללשכתו של שר החינוך. 

"פניתי אליך כבר לפני חודשים רבים בנושא", הוסיף ארז, "בין היתר, עם הצעה לקדם חקיקת חוק המסדיר את מעמד עובדי ההוראה ומשווה את הפגיעה בהם לפגיעה בעובדי ציבור". לדבריו, לאחר המתנה ממושכת למענה קיבל מכתב של היועצת המשפטית של משרד החינוך, שדחתה את הצעתו של ארז "בלי להעיר ולו הערה קונקרטית לשינוי כזה או אחר" וכתבה כי הנושא כמעט מוסדר בחקיקה .

"תשובתך, התנהלותך והאדישות בה הנך מתייחס לפגיעה החמורה והאלימה בעובדי ההוראה - כל אלה משפילים ציבור של עשרות אלפי מורות ומורים המועסקים על ידי משרד החינוך והבעלויות השונות", האשים ארז והוסיף: "מקומם הדבר כשהשר הממונה לא פועל כלל בנושא ואף אינו מתייחס לסכסוך העבודה העומד להבשיל ולהתממש". 

בלשכת שר החינוך הכחישו כי ביטלו פגישה עם ארז ואנשיו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ