הכנסת אישרה: בני 80 ומעלה לא יעמדו בתור לקבלת שירות ציבורי

הצעת החוק, שאושרה פה אחד, חלה בין היתר על בנקים, בתי קולנוע ותיאטראות. עד היום, מקומות מסוימים חסכו למבוגרים את הההמתנה אך זכות זו לא עוגנה בחוק

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוג קשישים מחוץ למכולת בערד, 2014
זוג קשישים מחוץ למכולת בערד, 2014צילום: אילן אסייג

הכנסת אישרה הערב (שלישי) בקריאה שנייה ושלישית את יוזמת החקיקה של המשרד לשוויון חברתי לפיה קשישים בני 80 ומעלה לא יידרשו להמתין בתור לקבלת שירותים ציבוריים. הצעת החוק עברה פה אחד, לאחר ש-37 ח"כים שנכחו בדיון הצביעו בעד. 

החוק חל על מוסדות דוגמת בנקים, סופר מרקטים, בתי דואר, בתי קולנוע, תיאטראות, אולמי מופעים, אצטדיוני ספורט, גלריות, מוזיאונים, ספריות, גנים לאומיים, שמורות טבע ועוד. נכון להיום, רק מקומות מסוימים מאפשרים לאזרחים ותיקים שלא לעמוד בתור אך אין חוק המקבע זכות זו. בדברי ההסבר לחוק מודגש כי מימושו יחסוך לאזרחים ותיקים זמן רב ויקל עליהם את המאמץ הכרוך בעמידה ממושכת. 

השרה לשוויון חברתי גילה גמליאל שיזמה את החוק אמרה כי "מדובר בתיקון מוסרי וחשוב מאין כמותו, בעיקר בימים בהם אנו עדים לפרשיות קשות של התעללות באזרחים ותיקים״. היא הוסיפה כי "תיקון החקיקה שאישרה הערב הכנסת, מזכיר לנו את היחס הראוי שעלינו להפגין כלפי אזרחנו הוותיקים".

ח"כ איציק שמולי מהמחנה הציוני שנמנה עם תומכי החוק הוסיף כי "זה חוק חשוב ואני מאוד גאה עליו. אני מחכה ליום שבו הדבר הזה יהיה נורמה בחברה ולא נצטרך את החוק הזה".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ