במחאה על האלימות: מערכת הבריאות ובתי הספר העל-יסודיים שובתים הבוקר לשעתיים

מוסדות מערכת הבריאות יושבתו בין 8:00 ל-10:00 בעקבות רצח האחות בחולון אתמול. בתי הספר התיכוניים וחלק מחטיבות הביניים ישבתו בשל התגברות מעשי אלימות נגד אנשי חינוך

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

מוסדות מערכת הבריאות, בתי הספר התיכוניים וחלק מחטיבות הביניים יושבתו הבוקר (רביעי)  לשעתיים, בין השעות 08:00 ל-10:00 בבוקר. בארגון המורים העל־יסודיים מסרו כי בתי הספר ישבתו בשל התגברות מעשי אלימות נגד אנשי חינוך, ואילו מערכת הבריאות תושבת במחאה על הצתתה למוות של אחות בסניף קופת חולים כללית בחולון אתמול.

על פי ההסתדרות הרפואית, "השביתה באה לאות הזדהות עם כל אנשי מערכת הבריאות שעושים לילות כימים למען החולים ובני משפחותיהם ברחבי הארץ". גם השירותים הסוציאליים ייסגרו היום לקבלת קהל בין השעות 10:00 ל-12:00. 

גבר בן 78 נעצר אתמול בחשד שהצית את האחות מפני שלא היה מרוצה מהאופן שבו טיפלה בו. האחות היא טובה קררו, בת 56, והחשוד הוא ניצול שואה שטופל בשירותי בריאות הנפש. 

התקרית אתמול מצטרפת לשורה ארוכה של מקרי אלימות נגד צוותים רפואיים בישראל. אלימות מטופלים ומלוויהם כלפי צוותים רפואיים היא אחת הבעיות הקשות שעמן מתמודדים כיום בתי חולים ומרפאות של קופות החולים בקהילה. מחקרים מהשנים האחרונות מראים כי הסיכון לאלימות במקום עבודה בארגוני בריאות הוא גבוה במיוחד בהשוואה למקומות אחרים וכי הבעיה הולכת ומחמירה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ