בנט: בתוך ארבע שנים, כל תלמידי י"א ישתתפו בתוכנית לחיזוק הזהות היהודית

שר החינוך הודיע כי כל תלמידי השכבה עתידים לקחת חלק בפרויקט "מסע ישראלי" , במסגרתו יבקרו באתרים שונים בארץ על מנת "להעמיק את הזהות היהודית, הציונית והישראלית"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תלמידי תיכון בשבוע "מסע ישראלי" ב-2010
ירדן סקופ

שר החינוך נפתלי בנט הודיע אתמול (שני) כי בעוד ארבע שנים, כל תלמיד י"א בישראל ישתתף בתוכנית "מסע ישראלי" לחיזוק הזהות היהודית והציונית של תלמידי ישראל. בנט אמר את הדברים בפני באי כנס "מסע ישראלי" הרביעי שהתקיים בכנסת. שר החינוך הוסיף כי "אני מכיר את המפעל החשוב הזה, אתם עושים בו עבודה נפלאה בכך שאתם עוזרים להפוך את ילדי ישראל לבני אדם – 'מענטש', ואנחנו, מצדנו, מחויבים לתת לכם רוח גבית למפעל הזה”.

"מסע ישראלי" הוא טיול בן שבוע שמטרתו המוצהרת היא גיבוש וחיזוק הזהות היהודית, הציונית והישראלית של בני נוער ומפקדים בצה”ל. את הפרויקט החלה להפעיל תנועת "מבראשית" ומאז הקמתו לפני 12 שנים הוא הוכנס באופן משמעותי לתוך תכני מערכת החינוך. בפרויקט השתתפו יותר מ-180 אלף בני נוער ישראלים, חיילים, מפקדים בצה"ל וסטודנטים מרחבי העולם.

השר נפתלי בנט בסיעת הבית היהודי, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

המסע עובר ברחבי הארץ במגוון אתרים המהווים לדברי המארגנים ״אבני דרך״ בגיבוש הזהות היהודית, הציונית והישראלית. בתי הספר יכולים לבחור חלק מהאתרים בהם יבקרו, בהם ערי פריפריה וגם אתרים ביהודה ושומרון. היומיים האחרונים של המסע מוקדשים לעיר ירושלים, בה הם יכולים לבקר בכותל המערבי וברובע היהודי, הר הרצל ויד ושם, וגם בעיר דוד שמפעילה עמותת הימין אלע"ד.

התוכנית הורחבה פעמיים בתקופות שרי החינוך הקודמים, גדעון סער ושי פירון. מאז 2009 קיבלה ״מבראשית״, לכל הפחות, כ–30 מיליון שקל ממשרד החינוך. בשנת 2015 הסתכמה התמיכה ב"מסע ישראלי" (על פני שתי שנות לימוד) בכ–11.4 מיליון שקל. הסכומים אינם כוללים תמיכה שנתית נוספת שמעביר משרד החינוך דרך תקנות תמיכה של "תרבות יהודית". בשנים האחרונות עמדה תמיכה זו על 200–300 אלף שקלים בשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ