אף נציג מהחברה הערבית לא הוזמן לכנס על נדל"ן בדרום הארץ

בכנס העוסק בפריפריה יופיעו 16 משתתפים, בהם שר הבינוי והשיכון גלנט, ראשי ערים ונציגים ממשלתיים. "אנחנו לא קיימים בשבילם", אמר ראש העיר רהט. מארגני הכנס: כנראה פספסנו נושא חשוב

אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רהט, בשנה שעברה
רהט, בשנה שעברהצילום: אליהו הרשקוביץ

אף נציג מהחברה הערבית לא הוזמן להשתתף בכנס העוסק בנדל"ן בפריפריה, שיתקיים בשבוע הבא בקרית מלאכי. בכנס המאורגן על ידי מכון גזית־גלוב במרכז הבינתחומי בהרצליה יופיעו 16 משתתפים, בהם שר הבינוי והשיכון יואב גלנט, ראשי ערים ונציגים ממשלתיים.

"צר לי שזה ככה", אמר ראש העיר רהט ויו"ר ראשי הרשויות הבדואיות בנגב, טלאל אל־קרינאוי. "אני לא יודע למה הם עושים דבר כזה, זה חוסר התייחסות למגזר בעצם. אנחנו לא קיימים בשבילם", הוסיף.

מנכ"לית מכון גזית־גלוב לחקר הנדל"ן, ד״ר אפרת טולקובסקי, מסרה כי "בזמן שתשומת הלב הופנתה להבאה של דמויות מרכזיות מהפוליטיקה הארצית, כנראה פספסנו נושא חשוב. לכן, ובהתייעצות פנימית של השותפים, החלטנו כי נפעל להזמנה ולשילוב של דובר אחד לפחות מראשי הרשויות במגזר הערבי ובעדה הבדואית, כבר בימים הקרובים. מטרת הכנס היא לשים את הפריפריה במרכז. הרשויות הערביות והבדואיות הן נדבך חשוב מהמרחב הפריפריאלי ואנו נשמח לתת במה גם לנציגיהן".

בחברה הערבית יש כיום כ–50 אלף בתים שנבנו ללא היתר, 99% מהם על אדמה פרטית בבעלות התושבים. לאחר שראש הממשלה החליט לקדם הרס בתי אזרחים ישראלים־ערבים שנבנו באופן לא חוקי כפיצוי על פינוי המאחז עמונה, הריסת בתים שנבנו ללא היתרים בקלנסווה בתחילת השנה עוררה מחאה בציבור הערבי.
ההזמנה לכנס:

ההזמנה לכנס

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ