עובדי רשות הטבע והגנים מאיימים להשבית את הפעילות בשמורות בחול המועד

השביתה, שפרצה על רקע סכסוך בין העובדים להנהלה, צפויה להימשך יומיים ותכלול סגירה של יותר מ-60 אתרים ברחבי הארץ. ההנהלה: נפנה לבית הדין לעבודה

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מטיילים בעין איוב, 2016
עידו אפרתי
עידו אפרתי

עובדי רשות הטבע והגנים הודיעו היום (שלישי) על שביתה בת יומיים בחול המועד פסח, והשבתה של כל פעילות הרשות באתרים ובשמורות הטבע. בחג הפסח צפויים לבקר באתרי הרשות מאות אלפי מטיילים.

השביתה הוכרזה על רקע סכסוך עבודה בין העובדים להנהלת הרשות וצפויה להימשך יומיים החל מ-12 באפריל. הנהלת הרשות מתכוונת לפנות לבית הדין לעבודה בניסיון לחייב אותם להגיע לעבודה.

השביתה תכלול הפסקת כל פעילות הרשות, בכלל זה תימנע כניסת קהל ליותר מ-60 אתרים בתשלום, יופסקו פעילות פיקוח והצלה וכן פעילות הדרכה ופנאי. לדברי יו"ר ועד העובדים דודי קרן, השביתה תכלול את כל עובדי הרשות, בהם מצילים ואנשי חילוץ. לדבריו, סכסוך העבודה הוכרז בדצמבר האחרון ועד כה נמנעו העובדים מנקיטת צעדים שיפגעו בציבור. "במשך שנתיים בהם מתנהלים המגעים לא שבתנו, מתוך תחושת אחריות ודאגה לציבור - אבל הגיעו מים עד נפש", אמר קרן והוסיף כי העובדים "קוראים להנהלה לשבת ולפתור את הסכסוך עד ערב החג, כדי למנוע את השביתה".

המשא ומתן עם ההנהלה מתנהל סביב דרישת העובדים לעדכן את הסכם העבודה ברשות, שעודכן בפעם האחרונה בשנת 2008. העובדים דורשים לעדכן את תנאי השכר ותוספות מיוחדות, בהן סעיף "תוספות שמירת טבע". "היקף העבודה שלנו עלה ויש לנו יותר כוננויות, פעילות חירום והצלה - בזמן שהתנאים לא השתנו", אמר קרן. לדבריו, לפני כשנה הגיעו למתווה מוסכם עם ההנהלה, אך נעשו בו שינויים, "מקצה לקצה. לטענת ההנהלה, בשל התנגדות האוצר. לא ייתכן שאנחנו עובדים יותר ולא מתוגמלים בהתאם".

מההנהלה נמסר בתגובה כי "הנהלת רשות הטבע והגנים הגיעה להסכמות עם ועד העובדים, אחרי שהוועד חזר בו. את ההבנות החדשות אליהן הגיעו הוועד וההנהלה, הציגה ההנהלה לממונה על השכר באוצר. ההודעה על השביתה הגיעה תוך כדי הדיון. התנהלות זו של הוועד - המשתמש בעובדים ככלי משחק ובציבור הרוצה לנפוש כבן ערובה - הורסת את יחסי העבודה ברשות. ההנהלה תפנה בימים הקרובים לבית הדין לעבודה כדי למנוע את עוגמת הנפש מהציבור ולאפשר לו לבקר באתרי הטבע והמורשת ברחבי ארצנו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ