עובדי רשות הטבע הסירו את איום השביתה, והאתרים יפעלו כרגיל בפסח

לפני יומיים הכריזו העובדים על שביתה כללית בת יומיים בחול המועד, שאמורה היתה להביא לסגירתם של יותר מ-60 אתרים. בהוראת בית הדין לעבודה, קיימו העובדים וההנהלה התייעצות והאיום הוסר

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שמורת החולה. כל האתרים יהיו פתוחים כרגיל בחול המועד
עידו אפרתי

עובדי רשות הטבע והגנים לא ישבתו בפסח והגנים הלאומיים יפעלו כרגיל, לאחר שנציגי העובדים הגיעו להסכמה עם הנהלת הרשות.

ביום שלישי השבוע הכריזו העובדים על שביתה כללית בת יומיים בחופשת חול המועד שאמורה היתה להביא לסגירת יותר מ-60 אתרים ברחבי הארץ. בעקבות כך פנתה הנהלת הרשות לבית הדין האזורי לעבודה בירושלים בבקשה בהולה למתן צו מניעה זמני, שיחייב את העובדים לא לשבות ולבטל את ההכזרה על סכסוך עבודה. 

בהנהלת הרשות טענו כי התנהלותם של נציגי העובדים נגועה בחוסר תום לב בוטה וקיצוני, כיוון שהשביתה הוכרזה בזמן שהתנהל משא ומתן בין הצדדים. עוד נטען כי הכרזה על שביתה בימי חול המועד, שתגרום נזק לציבור הרחב, אינה מידתית ביחס לגודל הסכסוך.  בדיון שהתקיים היום (חמישי) בבית הדין לעבודה הורתה השופטת שרה שדיאור לצדדים לקיים התייעצות שבמהלכה הם הגיעו להסכמה עקרונית על פתרון הסכסוך והוועד הסיר את איום השביתה.

הסכסוך התגלע סביב דרישת העובדים לעדכן את הסכם העבודה ברשות, שעודכן בפעם האחרונה בשנת 2008. העובדים דורשים לשפר את תנאי השכר ותוספות מיוחדות, בהן סעיף "תוספות שמירת טבע". "היקף העבודה שלנו עלה ויש לנו יותר כוננויות, פעילות חירום והצלה - בזמן שהתנאים לא השתנו", אמר יו"ר ועד העובדים דודי קרן. לדבריו, לפני כשנה הגיעו למתווה מוסכם עם ההנהלה, אך הוא שונה. "לטענת ההנהלה, בשל התנגדות האוצר", אמר קרן והוסיף: "לא ייתכן שאנחנו עובדים יותר ולא מתוגמלים בהתאם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ