ישראלים נאלצו לבטל את חופשת החג בסיני ברגע האחרון: "אנחנו תקועים"

אחרי שצה"ל סגר את מעבר הגבול עם מצרים, רבים נאלצו למצוא פתרון חלופי. מנכ"ל התאחדות המלונות באילת: "המלונות מלאים לגמרי, אנשים יצטרכו לחזור הביתה"

אלמוג בן זכרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ישראלים רבים נאלצו לשנות את תוכניות החג שלהם ברגע האחרון, לאחר שהבוקר (שני) סגר צה"ל את מעבר הגבול עם מצרים בשל חשש מפיגוע באזור סיני. מכיוון שהכניסה לסיני נאסרה, חלקם נאלצו לחזור על עקבותיהם ואף לבלות את החג בנפרד ממשפחותיהם.

רינה בכרך, תושבת ראשון לציון, תכננה לצאת למצרים במסגרת טיול מאורגן, אולם כבר בנסיעה נאמר לה כי הוויזה שלה לא אושרה. בכרך המשיכה בנסיעה דרומה בכוונה לעבור עצמאית את הגבול ולשהות בסיני כמה ימים, אולם לפני שהגיעה לאילת נודע לה גם על סגירת מעבר הגבול. "אני לא יודעת מה נעשה, אנחנו די תקועים", אמרה ל"הארץ", יש פה עוד מישהו שאמור היה לטייל איתנו ואנחנו חושבים מה לעשות. אולי נישאר בסוף באילת או שנלך לעקבה".

מי שנאלצו להסתובב חזרה לאחר שכבר הגיעו לאילת התקשו למצוא חלופה הולמת בעיר. מנכ"ל התאחדות המלונות באילת, שבי שי, סיפר כי תפוסת המלונות עומדת בימים אלה על יותר מ-95%. "המלונות באילת מלאים לגמרי", אמר שי, "אנשים שלא יוכלו לעבור לטאבה יצטרכו לחזור חזרה. גם החופים מלאים. אולי פה ושם אנשים יצליחו לתפוס חדר, אבל אילת מלאה". חלק מהישראלים שהגיעו לסיני דיווחו כי עשו זאת במעבורת דרך ירדן. ליאת לוי, תושבת רחובות, חצתה לסיני עם בתה מיקה ביום שבת האחרון ותכננה שבעלה ובתם השנייה יצטרפו אליה ביום רביעי. "אנחנו רוצים להיות ביחד", אמרה לוי ל"הארץ", "אנחנו מנסים לבדוק אם זה אפשרי דרך ירדן, הבנתי שיש מעבורת מעקבה".

גיא שילה שנמצא כעת בסיני פרסם בקבוצת הפייסבוק "אוהבי סיני" סרטון קצר בו התייחס לאיומים הביטחוניים. "החירות שלנו זה לבוא לכאן למרות ההתראות. אני לא רוצה לבטל את ההתראות ואני לא אומר שהן לא קיימות, אבל אני מסתכל על המציאות ואני מרגיש מאוד בטוח בדרום סיני". שילה הוסיף כי "לא חשבתי שאני אגיד את זה אבל אני מרגיש בטוח עם הצבא והמשטרה המצרית שהשתנו מאוד בשנים האחרונות לטעמי, ועושים את העבודה שלהם ומקפידים. הם אפילו נחמדים אלינו במחסומים".

ליאת לוי ובתה מיקה בסיני
ליאת לוי ובתה מיקה בסיני

צור שיזף, סופר ועיתונאי, כתב מכתב זועם לשר לענייני מודיעין ישראל כץ. "אני אמור להדריך טיול באזור ההר הגבוה של סיני תחת אבטחה מצרית ובדואית", כתב שיזף, "אני ושאר חברי הקבוצה מוכנים לחתום על כתב המשחרר את מדינת ישראל מאחריות לביטחוננו מחוץ לגבולותיה". שיזף כתב עוד כי "הסגירה אינה מידתית ופוגענית. היא פוגעת בחירות האישית והלאומית של אזרחי ישראל".

ההחלטה על סגירת מעבר טאבה לכניסת ישראלים התקבלה בעקבות מידע קונקרטי על פיגוע המתוכנן נגד יעדים ישראלים, ותהיה תקפה עד צאת החג, ב-18.4. כניסת אזרחים ישראלים בחזרה לארץ תתאפשר, ומגבלת היציאה לא תחול על שרים ועל אזרחים זרים. זמן קצר לאחר שיצאה ההודעה נפלה רקטה ביישוב במועצה האזורית אשכול - ועל פי דובר צה"ל היא שוגרה מסיני. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לרכוש. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ