המשטרה קנסה פעילים חברתיים שהפגינו מול ביתו של השר ארדן

שוטרים שאבטחו את ההפגנה שהתקיימה אמש מול בית השר בסביון, ביקשו מהמפגינים להזדהות, הרחיקו אותם מביתו ונתנו לשניים מהם קנסות על סך 900 שקלים כל אחד בגין הקמת רעש

יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלעד ארדן במנחת מגידו, בינואר
גלעד ארדן במנחת מגידו, בינוארצילום: גיל אליהו

שוטרים רשמו אתמול (רביעי) קנסות על סך 900 שקלים בגין הקמת רעש לשני פעילים חברתיים שהפגינו מול ביתו של השר לביטחון הפנים גלעד ארדן. לטענת הפעילים, הם לא עברו על החוק כיוון שהפגינו לפני השעה 23:00, השעה הקבועה בחוק שלאחריה אסור להרעיש. 

כ-15 פעילים התכנסו אתמול בערב מול ביתו של ארדן בסביון במחאה על כוונתו של השר לקדם יוזמה, שלפיה מפגינים שיפרו את הסדר הציבורי יקבלו קנסות כבדים לצורך הרתעה. לטענת המפגינים, כבר עם כניסתם ליישוב שוטרים דרשו מהם להזדהות וניסו להרחיק אותם מבית השר.

מעין אמרן ועמרי בללי עם הקנסות שקיבלו מהמשטרה, אתמולצילום: רונית הורוביץ

"ארדן מקדם חוק שנועד להרתיע אנשים מלהגיע ולהפגין, זכות בסיסית שיש לאדם במדינה דמוקרטית", אמרה מעין אמרן, אחת המפגינות. "אין לי מושג בכלל מאיפה הם ידעו שאנחנו מגיעים לשם אבל מיד כשהתקרבנו למקום, הגיעו כ-20 שוטרים. היו יותר שוטרים ממפגינים והתחילו להדוף אותנו כמה שיותר רחוק מהבית".

לדברי המפגינה, מיד לאחר מכן היא קראה במגפון קריאות נגד היוזמה שמקדם ארדן וקיבלה דו"ח מאחד השוטרים במקום על סך 900 שקלים. מפגין נוסף שהיה במקום, קיבל גם כן קנס בסכום זהה. 

המפגינים התווכחו עם השוטרים בנוגע לחוקיות הדו"חות שקיבלו, אך אלה סירבו לדון בעניין ואיימו כי יעצרו את הפעילים אם ימשיכו בקריאות נגד השר.

בעבר טען ארדן שעם כניסתו לתפקיד השר לביטחון הפנים הוא נדרש לנושא ההפגנות מול בתי פוליטיקאים. לטענתו של ארדן, בפגישה עם המפכ"ל הקודם יוחנן דנינו, תמך האחרון בפעולות נגד מפגינים אולם ארדן טען כי הוא מנוע מלהתייחס לנושא משום שכפעיל ליכוד צעיר הוא העביר את ימיו מול ביתו של אהוד ברק בהפגנות נגד המדיניות שלו בתחום המדיני ולכן הוא מתקשה לפעול בנושא.

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ