בוטלה השביתה שתוכננה במעונות ויצו ביום ראשון

הוועד ישוב למו"מ בנוגע לצעדי התייעלות במקביל ליישום ההסכם המעניק למטפלות תוספת של מאות שקלים. מוקדם יותר היום טען מנכ"ל ויצו כי השביתה שתוכננה "תגרום לנזקים לא מידתיים"

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גן ויצ"ו. למצולמות אין קשר לכתבה
גן ויצ"ו. למצולמות אין קשר לכתבהצילום: אייל טואג

בוטלה השביתה שתוכננה במעונות ויצו ביום ראשון. בית הדין לענייני עבודה בתל אביב קיבל היום (חמישי) את עמדת הארגון לפיה במקביל ליישום ההסכם המעניק תוספת של מאות שקלים למטפלות יסיר הוועד את איום השביתה וישוב למו"מ בנוגע לצעדי התייעלות שהארגון מקדם.

מוקדם יותר היום הודיעו עובדי ויצו כי ישביתו את פעילות הארגון החל מיום ראשון, במחאה על יחס ההנהלה כלפיהם. השביתה תוכננה לכלול את בתי הספר, מעונות היום, ומשרדיו של הארגון. בהודעת השביתה נכתב כי בכוונת הנהלת ויצו להחיל תוכנית הבראה שתפגע בעובדים. עוד נכתב כי ההנהלה מעכבת כספים שהועברו ממשרד האוצר והרווחה לשיפור שכרן של עובדות המעונות. 

מנכ״ל ויצו, יגאל דקל, העביר היום מכתב דחוף להנהלת הסתדרות המעו״ף (איגוד המנהלים, העובדים והפקידים), בו כתב כי "השביתה היא צעד לא סביר ולא הגיוני בעתוי שבו הוכרזה. היא תגרום לנזקים לא מידתיים לציבור הרחב ולעשרות אלפי תלמידים ופעוטות הלומדים במוסדות ויצו". לדברי דקל, הצדדים קרובים למתווה שיכלול את תוספות השכר לעובדות המעונות, ואולם הוועד מסרב לדון בתכנית ההבראה הדרושה לויצו.

משרד הרווחה מסר בתגובה: "לא נקבל מצב שבו תקציב שהקצנו והעברנו לטובת הגדלת שכר המטפלות לא יגיע ליעדו. במסגרת הסכם תקדימי לשיפור שכר המטפלות והמבשלות, השר חיים כץ השיג תוספת משמעותית לשכרן שנעה בין 300 ל-400 שקלים בחודש ומסתכמת ב-53 מליון שקלים. התקציב הועבר במלואו לארגונים ואנו מצפים שעדכון השכר יתבצע ללא כל עיכוב".

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ