השר לשעבר בני אלון מת בגיל 62

אלון, שהיה ממנהיגי הציונית הדתית, מונה לשר התיירות לאחר רצח רחבעם זאבי וכיהן בתפקיד עד 2004, אז פוטר על ידי שרון בגלל התנגדותו להתנתקות

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יותם ברגר
יותם ברגר

השר לשעבר ומבולטי המנהיגים בציונות הדתית בני אלון מת היום (שישי) בגיל 62. אלון כיהן כשר תיירות וחבר כנסת מטעם מפלגת מולדת ומטעם האיחוד הלאומי. הלווייתו נערכה היום בהר המנוחות בירושלים. הוא נאבק בסרטן בשלהי הקריירה הפוליטית שלו, ופרש ממנה בסוף העשור הקודם.

בני אלון, ב-2002צילום: אריאל שליט

רעייתו, הסופרת אמונה אלון, ספדה לו בהלוויה: "התקשינו לראות את הסבל שלך, אבל אתה קיבלת את הייסורים באהבה ובשלווה. כאבה לך הפגיעה שהמחלה פגעה בעבודת השם שלך, פגעה בעשייה החיונית שלך לעם ישראל. אבל היית שלם עם הסבל, שלם עם עצמך". לבקשתו של אלון, רק אשתו וילדיו נשאו דברים בהלוויה.  

נשיא המדינה ראובן ריבלין ספד לאלון ואמר: "הרב בני אלון היה איש גדול עם לב ענק, שהקדיש את כל כולו לעשייה ציבורית וחינוכית. כשר, כחבר כנסת, כאיש עשייה, חזון ורוח היה הרב בני אלון מגדולי הלוחמים והפועלים למען ארץ-ישראל, תושביה ובוניה. כחבר וכידיד הוא היה עבורי חברותא ובר-פלוגתא שמחויבותו לחברה הישראלית ולמדינת-ישראל הייתה עמוקה שורשית ואינה יודעת פשרות".

שר החקלאות אורי אריאל, יו״ר האיחוד הלאומי, אמר כי הוא כואב את לכתו של אלון. "בני היה איש תורה, בניין הארץ ואהבת ישראל", אמר. "היתה לו הזכות להיות מוביל ומנהיג ציבור של אוהבי העם והארץ שלא הסתפקו במילים אלא חתרו למעשים. לדורות ייזכר כמי שעמד על אמונתו ועקרונותיו גם כשהיה לכך מחיר פוליטי ואישי".

אלון גדל בירושלים, בן לשופט העליון מנחם אלון, שהיה משמרני השופטים, ורות אלון. לאחר שירותו הצבאי הוסמך לרב. בשנות ה-90 היה מבולטי המתנגדים להסכמי אוסלו. אלון נבחר לראשונה לכנסת ה-14 מטעם מפלגת מולדת ב-1996, ולאחר מכן מטעם האיחוד הלאומי.

אלון מונה לשר התיירות בשנת 2001 לאחר הירצחו של רחבעם זאבי (גנדי). לאחר מכן גם החליף אותו בראשות מפלגת מולדת, והתמנה שוב לשר התיירות בממשלת שרון לאחר הבחירות. הוא פוטר ב-2004 מהממשלה על ידי ראש הממשלה שרון בעקבות התנגדותו להתנתקות. 

בשנים האחרונות, ולאחר פרישתו מהחיים הפוליטיים, הקים אלון ארגון הסברה בינלאומי ועסק בהסברה ישראלית ולמען ההתנחלויות מול ארגונים בינלאומיים, בהם ארגונים נוצריים וחברי פרלמנט בחו״ל. הוא הביא ארצה משלחות של פרלמנטרים וראשי ארגונים מהעולם.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ