בשל ההילולה במירון: כאלף תלמידים וילדי גנים לא ילכו ללימודים ביום ראשון

צירי תנועה רבים בגליל ייסגרו בשל הילולת הרשב"י. דחיית מועד חופשת ל"ג בעומר מיום ראשון לשני תגרום לכך שחלק מהתלמידים במועצות האזוריות מרום גליל וגליל עליון יפסידו שני ימי לימודים

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
נעה שפיגל

יותר מאלף תלמידים וילדי גנים מהמועצות האזוריות מרום הגליל וגליל עליון לא ילכו ביום ראשון הקרוב למוסדות החינוך בשל הילולת הרשב"י במירון. בהילולה, שתתקיים במוצאי השבת, צפויים להשתתף מאות אלפי בני אדם, ובשל כך צירי תנועה רבים ייסגרו באזור ביום ראשון. חופשת ל"ג בעומר היתה אמורה להתקיים באותו היום, אך שר החינוך נפתלי בנט דחה אותה ליום שני מחשש לחילול השבת.

לפי התאריך המקורי של חופשת החג, מוסדות החינוך היו אמורים להיות סגורים ביום ראשון, במקביל לסגירות הכבישים של ההילולה, ואולם לאחר שמשרד החינוך החליט לדחות את החופשה לילדים וההילולה נשארה בתאריך המקורי, החליטו הרשויות לבטל את הלימודים בחלק ממוסדות החינוך ולשנות את סדרי ההסעות, כך שישנם יישובים שמהם לא יצאו הסעות גם אם מוסדות הלימוד של הילדים יהיו פתוחים.

ירון, אב לשלושה מיישוב במועצת מרום גליל, אמר ל"הארץ" כי בשבוע שעבר נודע לו כי בית הספר שבו לומדת בתו יושבת ביום ראשון בנוסף לחופש ביום שני. "לאחר פנייה מסודרת של ההורים למועצה דאגו חלקית לבתי הספר הממלכתיים", אמר. "אמרו שהמועצה הבטיחה לבצע הצרחה להבא, בין יום החופשה בפסח לימי החופשה שיחליטו לסגור בל"ג בעומר, וכך הדבר ייפתר. מקווים לראות את התוצאות בעתיד".

מהמועצה האזורית מרום הגליל שבשטחה מתקיימת ההילולה, נמסר כי "לאור אירועי ל"ג בעומר, משטרת ישראל הורתה על סגירת צירים ברחבי מרום הגליל ובעקבות כך צפויים שיבושי תנועה חמורים לרבות אי יכולת להפעיל את מערך ההיסעים".

גורם במשטרה אמר ל"הארץ" כי לא ניתנה הנחיה של המשטרה שלא לקיים לימודים: "היה מתוכנן חופש אבל ברגע שהזיזו אותו וזה התיישב עם ההילולה הסברנו שיהיה קושי בעקבות כבישים שיהיו סגורים ועומסי תנועה", אמר הגורם. "השארנו את ההחלטה אצלם בידיים. מה שהם יחליטו מקובל עלינו, איפה שאנחנו יכולים נעזור, אבל ההחלטה היא אך ורק שלהם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ