שיבושים בהסעות תלמידים בקרית שמונה, טבעון ובאבן יהודה בגלל ההילולה במירון

ממשרד החינוך נמסר כי חלו שיבושים נקודתיים בהסעות, לאחר שמאות אוטובוסים להסעת תלמידים ברחבי הארץ הוסטו לטובת הסעת חוגגים להילולת הרשב"י אמש

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תחנת אוטובוסים במירון, הבוקר
תחנת אוטובוסים במירון, הבוקרצילום: רמי שלוש

משרד החינוך דיווח הבוקר (ראשון) כי חלו שיבושים נקודתיים בהגעת ילדים לבתי הספר, שנגרמו בשל הסבתם של מאות אוטובוסים להסעת תלמידים ברחבי הארץ לטובת הסעת חוגגים להילולת הרשב"י בהר מירון שהתקיימה אמש. שיבושים דווחו בקרית שמונה, בטבעון ובאבן יהודה, שם אף הושבתו היום הלימודים עקב היעדר ההסעות.

בפורום ועדי ההורים היישוביים אמרו הבוקר כי בעקבות התגייסות ההורים, לא דווח להם על בעיות מיוחדות בהגעת תלמידים לבתי הספר. בשבוע שעבר אמר ל"הארץ" אמציה דויטש, יו"ר ועד ההורים במודיעין אשר ריכז את הנושא עבור הפורום, כי "היעדר הסעות פירושו שהילדים אינם יכולים ללמוד. האם הורים אמורים לקחת יום חופש גם ביום ראשון או להיעדר מהעבודה כדי להסיע את ילדיהם לבתי הספר, או כדי להשגיח על הילדים שלא יוכלו ללכת אליו?".

במשרד התחבורה אמרו כי נערכו למבצע ההסעות למירון לפני כחצי שנה, וכי הסיטו את האוטובוסים מכיוון שביום זה היתה אמורה להיות חופשה בבתי הספר. "אולם להפתעתנו וללא כל התראה מוקדמת החליט משרד החינוך בצעד חריג וחסר תקדים לדחות את חופשת החג מיום ראשון ליום שני", כתבו במשרד. "החלטת משרד החינוך עלולה לגרום לכאוס תחבורתי ולסיכון בטיחותי חמור של עשרות המשתתפים שהיו עלולים להישאר ללא הסעות, ולכן הוחלט להיצמד לתוכנית המקורית שנקבעה מראש וכוללת שימוש בהסעות תלמידים המופעלות על ידי חברות אגד ודן".

מאות אלפי בני אדם משתתפים בהילולת הרשב"י המסורתית במירון, שהחלה אמש ותימשך עד הלילה. נכון לשעות הבוקר טיפלו צוותי מד"א ב-353 חוגגים שהתעלפו, סבלו מבעיות בלב, בעיות רפואיות כרוניות, תשישות או חבלות קלות. 37 מהם פונו להמשך טיפול בבתי החולים. צוותי איחוד הצלה טיפלו ב-311 מקרים נוספים של נפילות מגובה, פציעות, כוויות, חבלות, חתכים, בעיות נשימה וחבלות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ