מנכ"ל חדש לקרן החדשה: חבר מועצת ת"א מיקי גיצין

גיצין, בעבר מנכ"ל "ישראל חופשית", יחליף את רחל ליאל, שכיהנה בתפקיד שמונה שנים. ליאל: "אני מסיימת תקופה קשה ומאתגרת, אך מלאת סיפוק"

"הארץ"
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים27
"הארץ"

מיקי גיצין, חבר מועצת עיריית תל אביב־יפו ומנכ״ל ארגון השמאל ״ישראל חופשית״ לשעבר, מונה למנכ״ל הקרן החדשה לישראל. גיצן יחליף את רחל ליאל, שכיהנה בתפקיד בשמונה השנים האחרונות. ״אני מסיימת תקופה קשה ומאתגרת, אך מלאת סיפוק", אמרה ליאל, "שיתפתי פעולה עם אנשים נפלאים שטובת המדינה והחברה הישראלית עומדת לנגד עיניהם, והם עושים לילות כימים כדי לשמור על צביונה״.

גיצין
גיצין

גיצין, שעבד בעבר בלשכת ח"כ אילן גילאון ממרצ, אמר כי "הקרן היא הארגון המרכזי היום בישראל הפועל ללא לאות למימוש החזון של מגילת העצמאות״.

הקרן החדשה לישראל, המגדירה את עצמה ״גוף לקידום הדמוקרטיה, הצדק והשוויון לכל תושבי מדינת ישראל״, מספקת משאבים ותמיכה לשורה של ארגונים בחברה האזרחית הישראלית. על פי אתר הארגון, הזכאים למענק מהקרן הם גופים העומדים בדרישות החוק הישראלי, מכבדים את עקרונות הקרן, מתמקדים בשינוי חברתי, בחיזוק הערכים הדמוקרטיים ומקדמים זכויות אדם ואזרח, צדק חברתי וכלכלי, פלורליזם דתי וסובלנות והגנה על איכות הסביבה.

המענקים מועברים לעמותות או לחברות לתועלת הציבור. בין הגופים בהם תומכת הקרן — האגודה לזכויות האזרח, שוברים שתיקה, המשמר החברתי, בצלם, עיר עמים, יש דין, עמק שווה, התנועה לחופש מידע, מחסום ווטש, תג מאיר, עדאלה, פורום הדיור הציבורי, מרכז אדווה ועוד.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ