תלמידים בירושלים הונחו לישון סמוך לבית הספר לפני הגעת טראמפ כדי לא לאחר לבגרות

שיבושי תנועה קשים צפויים בעיר במהלך ביקורו של נשיא ארה"ב בשבוע הבא, שביום הגעתו תיערך בחינת הבגרות במתמטיקה. משרד החינוך הנחה את התלמידים בעיר להקדים בשעתיים לבחינה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

הנהלות תיכונים בירושלים הנחו היום (חמישי) תלמידים לישון ביום ראשון בעיר, רצוי בקרבת בית הספר. זאת כדי לא לפספס את בחינת הבגרות במתמטיקה שתיערך ביום שני, יום ביקורו של נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בעיר. 

כבישים רבים מאוד צפויים להיסגר לתנועת כלי רכב לרגל מעבר שיירת הנשיא. שיבושים קשים צפויים גם בתחבורה הציבורית בעיר. בתי הספר הבעייתיים ביותר מבחינת הנגישות אליהם הם הליד"ה וזיו, שנמצאים ליד ציר הרצל המוביל ליד ושם, והניסויי והגימנסיה ששוכנים במרכז העיר, לא רחוק ממלון המלך דוד בו תתאכסן פמלית הנשיא. 

הורים מבית הספר הליד"ה סיפרו כי הנהלת בית הספר ביקשה מתלמידים שגרים מחוץ לעיר להישאר ללון אצל חבריהם יום קודם. 

לקראת ביקור טראמפ פרסם היום משרד החינוך שורת הנחיות לתלמידי ירושלים לקראת הבגרות במתמטיקה. במשרד החינוך חוששים כי בשל חסימות הדרכים הרבות והאבטחה הכבדה סביב הביקור, תלמידים יתקשו להגיע לבתי הספר בזמן, וטופסי בחינות הבגרות, שבחלק מבתי הספר מגיעים באותו יום באמצעות שליחים מיוחדים, יתעכבו גם הם. בין ההנחיות מבקשים במשרד מהתלמידים בירושלים לבוא לבתי הספר כשעתיים לפני תחילת הבחינה ולהמתין בבית הספר עד לתחילתה.

שעת תחילת הבחינה היא 13:00, והבחינה נמשכת לסירוגין עד 19:30, לפי הטפסים שבהם נבחן כל תלמיד. עוד ממליצים במשרד להשתמש בתחבורה ציבורית ולא לבוא לבחינה בכלי רכב פרטיים, מאחר שברחובות החסומים לתנועת רכב פרטי, תתאפשר תנועה של אוטובוסים. המשגיחים יידרשו גם הם להקדים ולבוא לבתי הספר שעתיים לפני קיום הבחינה הראשונה. חברת ההשגחה הונחתה להיערך בהתאם כדי שתוכל להתמודד עם שיבושים של הרגע האחרון. 

לגבי הגעת טופסי הבחינה, במשרד הבהירו כי בבתי הספר שבהם מותקנת כספת, לא צפויות בעיות בהגעת השאלונים, שכן הבחינות הופקדו מבעוד מועד בתאי הכספות של בתי הספר. בתי ספר שעתידים לקבל את בחינות הבגרות ביום הבחינה, בדיוור ישיר, יקבלו את השאלונים מוקדם מהרגיל כדי להימנע משיבושי התנועה הצפויים ביום זה, ומעיכוב בהגעת הבחינות לבתי הספר. במשרד אמרו עוד כי על בתי הספר להיערך כך שהנאמן החיצוני והפנימי אשר מורשים לקבל את שאלוני הבחינה יתייצבו בבית הספר עד השעה 10:00. חברת ההשגחה הונחתה בעניין.

ביום הבחינה צפויים להיבחן כ-160 אלף תלמידים בכל הרמות: 3, 4, ו-5 יחידות לימוד, מתוכם כ-15 אלף תלמידים בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ