משרד החינוך: הודלפו שאלוני הבגרות במתמטיקה בשפה הערבית

כחצי שעה לפני תחילת הבחינה ברמת 3 יחידות לימוד, הודיע המשרד על דליפת השאלונים והפיץ לבתי הספר שאלונים חלופיים. הבחינות התקיימו לבסוף כסדרן ומחר תוגש תלונה במשטרה

ירדן סקופ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בחינת בגרות במתמטיקה, ב-2015 בבית ספר ברמת גן
ירדן סקופ

משרד החינוך הודיע היום (שני) בצהריים כי הודלפו שלושה שאלונים של בחינת הבגרות ברמת 3 יחידות במתמטיקה בשפה הערבית. בשאלונים אלה אמורים היו להיבחן כ-70 אלף תלמידים, אך בעקבות ההדלפה, השאלונים הוחלפו והבחינה התקיימה כסדרה. 

הודעת המשרד על ההדלפה יצאה כחצי שעה לפני תחילת הבחינה. לפי משרד החינוך, ההדלפה אותרה באופן מיידי. המשרד ביטל את השאלונים והפיץ לבתי הספר שאלונים חלופיים. כמו כן, הוא הפיץ לבתי הספר הנחיות מסודרות בהתאם.

מנכ"ל משרד החינוך שמואל אבואב אמר: "כמו בכל בחינה, נערכנו מראש לכל אפשרות של הדלפה ולכן נערכנו עם שאלונים חלופיים. לא נתפשר וניאבק בתופעה של הדלפות ופגיעה בטוהר הבחינות". במשרד החינוך מסרו עוד כי לפי הנהלים, תוגש מחר תלונה במשטרה בנוגע להדלפת טופסי הבחינה.

בשנים האחרונות הודלפו שאלוני בחינות בגרות במתמטיקה ובמקצועות אחרים כמה פעמים והמשרד נאלץ לנקוט אמצעים שונים כדי לוודא שהתופעה לא תפגע בניגשים לבחינה. 

בשנה שעברה הרחיב המשרד את השימוש בכספות מתקדמות לאבטחת הבחינות בבתי הספר. לקראת מועד בחינות הקיץ אשתקד הותקנו כספות ב-300 בתי ספר ברחבי הארץ בעלות של כ-40 מיליון שקלים. בשנת הלימודים הנוכחית אמור היה המשרד להשלים את התהליך ולהתקין כספות בכל בתי הספר הניגשים לבגרות, אך טרם עשה זאת. 

בבית הספר שבו אירעה ההדלפה אתמול אין כספות, והוא מוגדר "אדום" על ידי משרד החינוך משום שבעבר התרחשו בו מקרים של פגיעה בטוהר הבחינות. על כן, בחינות הבגרות של הלומדים בו מתקיימות במרכז היבחנות חיצוני.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ