נתניהו לבני הזוג אדלסון: פטריוטים גדולים של האומה היהודית

רה"מ אמר את הדברים בטקס הנחת אבן פינה לפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל על שם בני הזוג. שלשום העידו השניים במשטרה בנוגע לפרשת 2000 ואמרו כי התאכזבו ממגעי נתניהו ומוזס

יותם ברגר
יותם ברגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בני הזוג נתניהו ובני הזוג אדלסון בטקס באוניברסיטת אריאל, היום
יותם ברגר
יותם ברגר

יומיים לאחר שבני הזוג שלדון ומרים אדלסון מסרו עדות במשטרה בפרשת 2000, השתתפו היום בני הזוג יחד עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בטקס הנחת אבן הפינה להקמת הפקולטה לרפואה באוניברסיטת אריאל.

בפתח הטקס הודה נתניהו לבני הזוג על תרומתם לפקולטה, וכינה אותם "פטריוטים גדולים של האומה היהודית". "אנחנו מצד אחד עם תחושת שליחות כלל אנושית, והגשת סעד ומרפא - ומצד שני נמשיך להיאבק בטרור ונוביל את המאבק בטרור העולמי", אמר נתניהו. "בית ספר למדעי הרפואה והבריאות שייבנה כאן ישאיר חותם גדול, הוא יהיה מוקד של מצוינות אמיתית, הוא יביא עוד רופאים מצוינים וימשוך אליו את מיטב הכוחות. הוא יכשיר דורות של סטודנטים".

אוניברסיטת אריאל החלה לבנות את הפקולטה אף שמבחינה חוקית טרם קיבלה את הזכות ללמד רפואה, כיוון שתוכנית הלימודים לרפואה שהציעה עדיין ממתינה לאישור משרד החינוך. באוניברסיטה מקווים לחנוך את בית הספר לרפואה בשנת הלימודים שתחל באוקטובר 2018.

בטקס הנחת אבן הפינה השתתף גם שר החינוך נפתלי בנט, שהבטיח בפתח דבריו כי "הפקולטה לרפואה באריאל - קום תקום". הוא הודה לבני הזוג אדלסון, ואף העניק להם מטבע עתיק. "אני רוצה לברך ולחלום על היום שאנחנו נגיע לטקס הסיום של הסטודנטים ומפה תצא תורה", אמר. 

אדלסון הודה להם וביקר את העובדה שסטודנטים ישראלים נאלצים לטוס לחו״ל על מנת ללמוד רפואה. "אני לא יכול להבין איך אחרי אלפי שנים שיהודים התאמצו להפוך לאזרחים מן השורה, דווקא אחרי שסוף סוף השגנו זאת כאן בישראל, אנחנו עדיין צריכים לשלוח סטודנטים לחו״ל כדי ללמוד רפואה", אמר, "ההחלטה לתרום היתה קלה מאוד".

שלשום הגיעו בני הזוג ליחידה הארצית לחקירות הונאה והעידו בנפרד במשך כחמש שעות בנוגע למגעים בין ראש הממשלה לבין מו"ל "ידיעות אחרונות", נוני מוזס. השניים אמרו לחוקרים כ התאכזבו וכעסו כשנודע להם על המשא ומתן, במסגרתו לפי החשד התחייב נתניהו לפעול להחלשת החינמון "ישראל היום", שבבעלות משפחת אדלסון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ