רשות הסייבר: מחשבים בשני בתי חולים הותקפו הלילה

לדברי הרשות, היה חשד לתקיפת סייבר בשמונה בתי חולים, אולם לאחר בדיקה התברר שמדובר בהתרעת שווא. הרשות מסרה כי אין קשר לתקיפה הנרחבת שפגשה שלשום באירופה

ברק רביד
עודד ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד
עודד ירון

מערכות המחשבים בשני בתי חולים בארץ הותקפו הלילה (חמישי), אך מהרשות הלאומית להגנת הסייבר נמסר כי לא נגרם כל נזק וכי בתי החולים המשיכו לתפקד כרגיל. עוד נמסר כי לא היה מדובר בתקיפה נרחבת וכי אין קשר לתקיפת הסייבר הנרחבת שפגשה באירופה שלשום. 

בהודעת הראשונה שפרסמה הרשות נאמר כי 50 מחשבים בשמונה בתי חולים ברחבי הארץ הותקפו הלילה בווירוס, אך לאחר מכן התקבלה הודעה נוספת בה נכתב כי "מתוך שמונה בתי החולים שנחשדו כמותקפים, רק שני בתי חולים אכן הותקפו. בדבר שאר בתי החולים היה מדובר בהתרעת שווא של מערכות ההגנה הממוחשבות". ראש אגף בכיר למגזר אזרחי ברשות, רפי פרנקו, הדגיש כי מדובר במספר שולי יחסית מתוך עשרות אלפי מחשבים בכל בתי החולים בישראל, וכי לא נגנב מהם מידע.

"זיהינו התרעות במערכות אנטי-וירוס של כמה בתי חולים", אמר פרנקו. "ראינו שמערכות האבטחה חסמו פגיעות, פתחנו חמ"ל משותף יחד עם משרד הבריאות והקפצנו צוות לשטח. מדובר במחשבים שבהם לא עודכנה מערכת האבטחה נגד הווירוס. ל-50 המחשבים שנבדקו לא נגרם נזק ולא נגנב מהם מידע, אך הם נותקו מהרשת ליתר ביטחון. לא נגרמה השבתה או ירידה ביכולת של איזשהו בית חולים לתפקד".

פרנקו ציין עוד כי הרשות נמצאת בעיצומה של חקירת המקרה. "אנחנו עוד לא יודעים מה מקור התקיפה, אבל ההערכה שלנו היא שלא מדובר בהתקפה שממוקדת בישראל".  

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ