המשטרה עצרה חמישה נכים בהפגנה על קצבאות הנכות באשדוד

במשטרה אמרו שעצורים חסמו כביש, נהגו כלפי שוטרים באלימות ואיימו להצית את עצמם. לדברי מארגני המחאה, השוטרים נהגו באלימות כלפי המפגינים, שהגיעו לסף ייאוש עקב הזנחה מתמשכת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חסימת כביש 4 בעקבות מחאת הנכים, היום

המשטרה עצרה הערב (ראשון) חמישה נכים שהשתתפו בהפגנה להגדלת קצבאות הנכות באשדוד. לפי הודעת המשטרה, העצורים חסמו כבישים, נקטו באלימות כלפי השוטרים ואיימו להצית את עצמם וצמיגים שהיו עמם. בארגון ''נכה לא חצי בן אדם'' אמרו שהיתה הפגנת כוח בלתי סבירה מצד השוטרים.

ההפגנה החלה אחר הצהריים בכביש 4 לצפון סמוך למחלף בני דרום, שם חסמו את הכביש, ובכביש 41 לכיוון הכניסה הצפונית לאשדוד. במשטרה אמרו שצוות בלשי משטרה הבחין בשניים מהמשתתפים מוציאים צמיגים וחומר דליק, ושהבלשים ניסו להניא אותם מכוונתם. לפי הבלשים, הנכים סרבו ואף תקפו אותם.

אלכס פרידמן, יו"ר "נכה לא חצי בן אדם", אמר "אנו מגנים אלימות מכל סוג שהיא, בפרט אלימות כלפי אנשים נכים שהגיעו לסף ייאוש עקב הזנחה מתמשכת מצד הממשלה". הוא הוסיף, "עצוב שאירוע כזה קורה ביום שראש הממשלה מבקר במקום, ואולי בגלל זה".

מהמשטרה נמסר, "משטרת ישראל נהגה הערב באיפוק רב כלפי מפגיני מחאת הנכים, אך לא תתיר אלימות פיזית כלפי אנשיה וסיכון חיי אדם במסווה של מחאה לגיטימית".

בשבוע שעבר הכנסת ביקשה לדחות על הסף עתירה שהגישו ארגוני הנכים להשוות את קצבת הנכות לגובה שכר המינימום. הכנסת טענה כי הנכים לא הוכיחו שקצבת הנכות, בגובה 2,342 שקלים בחודש, אינה מאפשרת את הזכות לקיום אנושי בכבוד.

בכנסת טענו בתגובה לעתירה כי ארגוני הנכים לא הוכיחו מחסור בשירותי רווחה אחרים שתפקידם לאפשר חיים בכבוד ואמרו כי הטענה ששכר מינימום הוא הרף המינימלי לקיום בכבוד היא "מרחיקת לכת". 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ