המשטרה לבג"ץ: משתתפי ההפגנות בפתח תקוה עשו דין לעצמם

בתגובה לעתירת המפגינים נטען כי ההפגנות נגד היועמ"ש טעונות אישור משטרתי, מאחר שהן כוללות נאומים פוליטיים ■ מנהל אתר הליכוד הגיש תלונה ללשכת עורכי הדין נגד אלדד יניב בעקבות פרסום פוסטים הקוראים להצטרף להפגנות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנה בכיכר גורן בפתח תקוה, לפני שבועיים
הפגנה בכיכר גורן בפתח תקוה, לפני שבועייםצילום: מוטי מילרוד

משתתפי ההפגנות בפתח תקוה עשו דין לעצמם באופן העולה לכדי חוסר ניקיון כפיים בכך שפעלו לקיים הפגנה ללא רישיון חרף החלטת המשטרה, כך טוענת הפרקליטות בשם המשטרה בתשובה לעתירה שהגישו המפגינים לבג"ץ.

בתגובת הפרקליטות נטען כי ההפגנות השבועיות בפתח תקוה טעונות אישור משטרתי, מאחר שהן כוללות נאומים בנושאים פוליטיים. החוק קובע כי יש לבקש היתר רק במקרה שמדובר באסיפה או תהלוכה שבה נשמעים נאומים על נושא "בעל עניין מדיני". בתגובתה מפנה הפרקליטות לנוסח האנגלי של פקודת המשטרה, בה נכתב "Any Topic of Political Interest".

המפגינים טוענים מצידם כי תוכן ההפגנות אינו מדיני או פוליטי, אלא ערכי - בהתייחס לשחיתות שלטונית. לאחר קבלת התגובה הודיע בג"ץ כי הדיון בסוגיה יתקיים ביום חמישי בשעה תשע. 

אלדד יניב ומני נפתלי בדיון בתנאי שחרורם בבית משפט השלום בפתח תקוה, אתמולצילום: מוטי מילרוד

בתוך כך, מנהל אתר מפלגת הליכוד, עו"ד עדי ברוך, הגיש היום (שלישי) תלונה ללשכת עורכי הדין נגד עו"ד אלדד יניב, וביקש לנקוט נגדו בצעדים בעקבות פרסום פוסטים ברשתות החברתיות הקוראים להצטרף להפגנות בפתח תקוה.

בתלונתו כתב ברוך כי מצופה מעורך דין לשמור על החוק ולא להפר אותו. בשיחה עם "הארץ" אמר, "בשבוע שעבר השתתפתי בהפגנה, וראיתי כיצד המפגינים משבשים את חיי התושבים בפתח תקוה. הייתי מעביר חוק שיאסור על ההפגנות האלה". התלונה הוגשה כיוזמה פרטית של ברוך, אולם נבדקה ואושרה על ידי מבקר המפלגה, עו"ד שי גלילי.

אלדד יניב מסר בתגובה: "תודה למתלונן שמשאיר את ההפגנות בפתח תקווה על סדר היום".

יניב ומני נפתלי נעצרו במוצ"ש, עם פתיחת ההפגנה בפתח תקוה, בחשד לסיכון ביטחון הציבור. אתמול שוחררו השניים בהוראת שופטת בית משפט השלום אנדקו סבחת חיימוביץ, אשר הורתה למשטרה לחזור בה מהדרישה לשחררם בתנאים מגבילים - הרחקה מפתח תקוה והפקדת 500 שקלים - בתנאי שהשניים יתחייבו שלא לקרוא להפגנות לא חוקיות.

עורך דינו של נפתלי, דניאל חקלאי, אמר אתמול: "בית המשפט העלה הצעה שלפיה כל ההרחקה הנדרשת על ידי המשטרה מפתח תקוה תבוטל, ובית המשפט הציע שמנגד הלקוחות שלנו לא ישדלו להפגנה לא חוקית. הסכמנו כמובן להצעה כי אף אחד לא מתכוון לשדל להפגנה לא חוקית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ