רב ישיבת ההסדר ברמת גן: תופעת הלהט"ב היא חולי שהולך ומשתלט על המדינה

הרב שפירא הצהיר בכנס של האיחוד הלאומי שישראל הופכת בהדרגה ל"להט"ביסטן". הציונות הדתית אינה הומופובית, הוסיף, אך סופגת ביקורת על הבעת תמיכה ב"משפחה אמונית ובריאה"

הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
הרב יהושע שפירא בכנס האיחוד הלאומי, אתמול
הרב יהושע שפירא בכנס האיחוד הלאומי, אתמולצילום: הלל מאיר
הארץ

יהושע שפירא, רב ישיבת ההסדר ברמת גן ומהרבנים הידועים בציונות הדתית, אמר אתמול (שלישי) כי תופעת הלהט"ב היא "חולי שמשתלט על המדינה". בדברים שנשא בכנס השקת מצע הדת והמדינה של האיחוד הלאומי, הצהיר שישראל "נראית יותר ויותר כמו להט"ביסטן". לדבריו, כל מי שמביע תמיכה במשפחה אמונית ובריאה, כלשונו, נחשב להומופוב, למרות שבסך הכל "אמר עמדה שמאז ומעולם היתה הבסיס של כל האנושות וכל התורה". 

"אנחנו לא הומופובים ולא קיצוניים", אמר שפירא. "כשהאווירה מסביב היא להט"ביסטן אנחנו במצוקה, בגלל שמסמנים אותנו על קול השפיות שאנחנו משמיעים". לדבריו, במסגרת המשפחתית אינו תומך בלדחות או להרחיק אף אחד, והוסיף שהשקיע שעות רבות ב"לעזור לאנשים שקשה להם בתחום הזה". הציונות הדתית אינה הומופובית, חזר והדגיש, "זה חוסר שפיות לראות בזה את הבעיה התדמיתית שלה".

שפירא החרד"לי נחשב לקול שמרן בציונות הדתית. לפני ההתנתקות הביע תמיכה בדעתו של הרב אברהם שפירא, שהצהיר שיש לסרב פקודה במקרה של פינוי יישובים. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ