בן ארבע נשכח במכונית בנתיבות ומת; בן שלוש נמצא מת במיטתו בפעוטון בתל אביב

על פי חקירה ראשונית, הפעוט סייע לאחיו הגדולים לנקות את המכונית, ולאחר שעזבו לא שמו לב שהוא נותר בתוכה ■ המשטרה עיכבה לחקירה את הגננת בתל אביב

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המכונית שבה נשכח הילד בנתיבות, היום
המכונית שבה נשכח הילד בנתיבות, היום

פעוט בן ארבע מת לאחר שנשכח היום (רביעי) במכונית בנתיבות. הפעוט פונה במצב אנוש לבית החולים סורוקה, שם נקבע מותו. על פי חקירה ראשונית, הפעוט סייע לאחיו הגדולים לנקות את המכונית ולאחר שסיימו לנקות, עזבו האחים את המכונית מבלי לשים לב שהפעוט נשאר בתוכה.

שמעון וקנין, שכן של המשפחה, סיפר כי האם צעקה לעזרה. "אני בא ורואה את האבא מחזיק את הילד. אמרתי לו תשכיב אותו להתחיל לעשות החייאה", סיפר. וקנין הוסיף כי התקשר למד"א אך ברשת היו קשיי קליטה. לאחר שהצליח לדבר עם מד"א, המוקד הדריך את הנוכחים במקום לעשות החייאה, עד להגעת הצוות הרפואי.

מנתוני ארגון בטרם לבטיחות ילדים עולה כי בין השנים 2018-2008 אירעו 647 מקרים של השארת ילדים לבד במכונית או של הילכדות ונעילה במכונית. 27 ממקרים אלו הסתיימו במות הילד. ב-2017  מת ילד אחד שנשכח במכונית ושני ילדים מתו לאחר שנלכדו במכונית. ב-2016 מתו שבעה ילדים שנשכחו במכונית.

בנוסף, פעוט בן שלוש מת הערב בתל אביב. הפעוט נמצא מחוסר הכרה בפעוטון ברחוב הר ציון בדרום העיר, פונה לבית החולים, ושם נקבע מותו. המשטרה עיכבה לחקירה את הגננת.

הפעוט מת בגן שבו מטופלים ילדים של מבקשי מקלט מאריתריאה וסודאן. הילד לא חש בטוב בשעות הבוקר ואמו לקחה אותו לבית החולים, שם קיבל טיפול תרופתי ושוחרר לביתו. לאחר שהאם החזירה אותו לפעוטון, על פי החשד, הבחינה המטפלת כי אינו נושם בזמן השינה. בין 2010 ל-2017 מתו 17 ילדים בגנים אלו, המכונים מחסני ילדים, בשל התנאים הירודים והצפיפות בהם. בשנה וחצי האחרונות לא מתו ילדים בנסיבות אלו.

עיריית תל אביב מסרה כי לא תתייחס למקרה הספציפי מכיוון שהוא עדיין בבדיקת משטרה. עוד אמרו בעירייה: "הגוף האחראי על מסגרות לילדים בגילאי 3-0 הינו משרד העבודה והרווחה. עם זאת, בהיעדרם של פתרונות ממסדיים בעבור ילדים מהקהילה הזרה בגילים אלו נכנסו לתמונה עשרות מסגרות פרטיות המופעלות בדירות על ידי מפעילים בני הקהילה. התופעה מוכרת לעירייה, אך אין בסמכותה לאכוף התנהלות כלשהי במסגרות אלו, מלבד לסייע באופן וולנטרי לגנים הפיראטיים אשר מוכרים לה, באמצעות מתן הדרכות, הכנסת מתנדבים ועבודה קהילתית עם ההורים. נציין כי בעקבות החלטת הממשלה על תקצוב הקמה והפעלה של מסגרות חינוכיות לילדי הקהילה הזרה, הוקמו עד עתה שתי מסגרות חינוכיות הנותנות מענה לכ-450 ילדים, ובספטמבר תפתח מסגרת שלישית שתיתן מענה ל-180 ילדים נוספים. העירייה פועלת כל העת לאיתור מבנים נוספים שישמשו גם הם לצורך הפעלת מעונות עבור ילדי הזרים המתגוררים בעיר."

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ