נתניהו נפגש עם תושבי דרום תל אביב; בנט: לא די בהקפאת ההסכם - יש לבטלו

תושבי דרום תל אביב המתנגדים לגירוש מבקשי המקלט ולא הוזמנו לפגישה מפגינים מול הקריה. יו"ר הבית היהודי: ההסכם רע לישראל, אישורו יהיה בכייה לדורות

נעה לנדאו
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נתניהו במשרד ראש הממשלה, אתמול
נתניהו במשרד ראש הממשלה, אתמולצילום: אוליבייה פיטוסי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) בקריה עם נציגי דרום תל אביב בעקבות ביטול הסכם קליטת מחצית ממבקשי המקלט עליו הכריז אתמול. נתניהו הודיע אמש כי הוא מקפיא את יישום התוכנית שהחליפה את גירוש מבקשי המקלט מישראל - אף שכבר חתם עליו. 

בתוך כך, שר החינוך נפתלי בנט תקף את ההסכם, וקרא לבטלו. ״ההסכם מול האו״ם על קליטת המסתננים הוא רע לישראל", מסר. "לא די להשעותו; אני קורא לראש הממשלה לבטלו כליל. אישורו יהווה בכייה לדורות, ויקבע תקדים שישראל מעניקה תושבות למסתננים בלתי חוקיים במוצהר. ממשלת ישראל לא תצליח לשכנע בעתיד איש שההסתננות לישראל אינה כדאית״.

הסכם מבקשי המקלט, סיקור נרחב: מהם פרטיו של הסכם מבקשי המקלט ומה יקרה אם יבוטל? // מורה נבוכים ■ נדרשה מסיבת עיתונאים אחת כדי לחשוף את הבדיות של ממשלת נתניהו // נעה לנדאו ■ שלוש הערות על מסיבת העיתונאים של נתניהו // ניר חסון ■ הקפאת ההסכם מבטלת את הניסיון להגן על צלמה האנושי של המדינה // מרדכי קרמניצר ■ ההסכם לא שימח אותי. אני רק רוצה לחזור הביתה לאריתריאה // טור אישי

במקביל, תושבי דרום תל אביב המתנגדים לגירוש אשר לא הוזמנו לפגישה מקיימים הפגנה מול הקריה בתל אביב. במכתב ששלחו למשרד ראש הממשלה ביקשו פעילי המחאה להיפגש עם נתניהו לשם הצגת טענותיהם. "שיקום אמיתי של דרום העיר חייב לכלול מחשבה ארוכת טווח לצרכי התושבים בדרום העיר. יש להקים בתי ספר עיוניים בדרום העיר, לעצור את כל הפינויים בגבעת עמל, כפר שלם, ושכונת הארגזים", נמסר.

הפגנת תושבי דרום תל אביב המתנגדים לגירוש מול הקריה בתל אביב, היוםצילום: מגד גוזני

הודעת נתניהו הגיעה בעקבות ביקורת חריפה מצד פוליטיקאים מהימין על ביטול התוכנית לגירוש מבקשי המקלט. יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, שאמר מוקדם יותר כי התוכנית החדשה היא כניעה מוחלטת לקמפיין שקרי, אמר הבוקר בראיון לרשת ב': "אני חושב שאנחנו לא צריכים לתקוף את ראש הממשלה אלא להכווין אותו לפתרון הנכון בכל מיני תחומים, בשביל זה אנחנו פה".

יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, אמר בגלי צה"ל כי "אין כאן ויכוח בין מי שרוצה לאפשר למהגרי העבודה להישאר כאן למי שלא, יש כאן ויכוח לבין מי שמבין אילוצים ומוכן לומר את האמת לבין מי שאמר את האמת אתמול בארבע אחרי הצהריים ונבהל". יו"ר מרצ תמר זנדברג אמרה כי "בשעת ערב מאוחרת היה נראה שהטוקבקיסטים מנהלים את מדינת ישראל ולא ההנהלה. הקרן החדשה לישראל והאיחוד האירופי שוב מוצאים את עצמם בליבת השצף קצף שיוצאים מראש הממשלה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ