המדינה לבג"ץ: השליח המיוחד חזר מאוגנדה, לא נחתם הסכם גירוש

בהודעת המדינה נאמר כי "המגעים עם המדינה השלישית השנייה נערכו במעורבות גורמים בכירים ביותר. נכון למועד הגשת הודעה זו, לא נחתם עדכון להסדר". אתמול שוחררו 205 מבקשי מקלט שהיו כלואים במתקן סהרונים

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מבקש מקלט במתקן חולות, אשתקד
לי ירון
לי ירון

המדינה הודיעה היום (שני) לבג"ץ כי השליח המיוחד לאוגנדה שב אמש לישראל מבלי לחתום על הסכם לגירוש מבקשי המקלט לשטחה. בהודעתה כתבה המדינה כי "המגעים עם המדינה השלישית השנייה נערכו במעורבות גורמים בכירים ביותר ונמשכו ברציפות לאחר מתן פסק הדין, לרבות בסוף השבוע. נכון למועד הגשת הודעה זו, לא נחתם עדכון להסדר. השליח המיוחד שב אמש לישראל".

המדינה עדכנה היום את בג"ץ כי כל הכלואים שסירבו להיות מורחקים לאוגנדה שוחררו אתמול ממתקן סהרונים. זאת, לאחר שבית המשפט קבע כי ללא חתימה על הסכם עם אוגנדה – לא ניתן להחזיקם במעצר.

לפי הפרקליטות, "מתוך 214 הנתינים האריתריאים והסודנים שהוחזקו בסהרונים, שוחרר מוחזק אחד עוד ביום 18.4.10 לפי החלטת בית הדין למשמורת, שוחררו 205 מוחזקים בהתאם לפסק הדין, ושמונת הנותרים מוחזקים במשמורת על רקע פלילי, מטעמים של שמירה על שלום הציבור, ולא על יסוד מתווה ההרחקה למדיניות שלישיות, ולפיכך לא שוחררו במסגרת יישום פסק הדין".

ממטה המאבק של תושבי דרום תל אביב נמסר: "ממשלת ישראל אחראית על כל המחדל הזה, ועליה לתת פתרונות מיידיים. מרחתם אותנו בזמן, ביצעתם אחיזת עיניים לכל הציבור הישראלי ולתושבי דרום תל אביב. אנחנו דורשים פתרונות עכשיו, אחרת המצב בשטח יחמיר והראשונים לסבול ממנו יהיו תושבי דרום תל אביב. ראש הממשלה נתניהו, הגיע הזמן להתעורר".

שולה קשת מ"דרום ת"א נגד הגירוש" מסרה: "אנחנו מברכים על כך שלא יגורשו מבקשי מקלט אל מקומות בהם חייהם בסכנה ולא יכלאו ללא משפט אנשים חפים מפשע. יש פתרונות אנושיים למבקשי המקלט והם לא חייבים להיות על חשבון שכונות דרום ת"א... אפשר לבדוק את בקשות המקלט ולהעניק מעמד וזכויות למי שנמצא פליט, תוך פיזור גיאוגרפי אשר נעשה בצורה אנושית ותוך השקעת הכספים הרבים שיועדו לגירוש לצורך שיקום דרום תל אביב".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ