משרד החינוך אישר טיול שנתי באזור נחל צפית יום לפני שנהרגו בני הנוער בדרום

הורים לתלמידי כיתות י' מראשון לציון ביקשו לבטל את הטיול בשל מזג האוויר, ונענו שחדר המצב במשרד אישר אותו. משרד החינוך: "הטיול הנדון הוסט רגלית לאזורים שאינם מסוכנים"

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נחל צפית המוצף, בשבוע שעבר
נחל צפית המוצף, בשבוע שעברצילום: אליהו הרשקוביץ

משרד החינוך אישר לקיים טיול שנתי באזור נחל צפית יום לפני הטיול שבו נהרגו עשרה תלמידים, חרף אזהרות רשמיות מפני שיטפונות בנחלי הדרום. בזמן הטיול של תלמידי שכבה י' בגימנסיה גן נחום בראשון לציון באזור המכתש הקטן, התחולל שיטפון לא הרחק משם. הורים רבים פנו להנהלת בית הספר וביקשו לבטל את הטיול, אך נאמר להם שחדר המצב של משרד החינוך אישר את קיומו. כשהתלמידים היו אמורים להתחיל במסלול הבין רכז השכבה שמזג האוויר מסכן אותם, וקרא להם לחזור לאוטובוסים. הסרטון שצילמה התלמידה לי לייזרוביץ':

בהודעת ווסטאפ שנשלחה להורים מסר צוות בית הספר שהתלמידים נלקחו למאהל מקורה ומחומם בכפר הנוקדים שבו ילונו, וכי לפי חדר המצב של משרד החינוך אין מניעה להמשיך את הטיול למחרת. כמה הורים הביעו דאגה לשלום ילדיהם והציעו להפסיק את הטיול מיד. אחת האמהות כתבה בתגובה: "לא היו צריכים לצאת! לא בסדר בכלל... מזג אוויר משוגע!! איך יצאו ככה לטיול?". אם נוספת כתבה: "ממש הזוי. אמרו שזה מה שיהיה. לא מבינה למה לא הוציאו שבוע הבא". 

התכתבות בקבוצת ההורים ביום הטיול

לדברי אסנת לייזרוביץ', שבתה לי השתתפה בטיול, "הטיול לא היה צריך להתקיים וזה מחדל של מי שאישרו אותו. בתקשורת אמרו שיהיו שיטפונות, אף אחד לא צריך לקחת אחריות על ביטחון ושלום ילדינו. תודה לאל שמבחינתנו זה נגמר בשלום, לצערי לא אצל אחרים. ביום רביעי הם עלו להר שאושר על ידי חדר המצב, ואז החל לרדת גשם והשמים הפכו חשוכים ברגע".

עורכת הדין ליאל אבן-זהר, חברת מועצת העיר ראשון לציון, אמרה: "למזלנו, טרגדיות נוספות נמנעו בגלל הרבה מזל ופעולה של האנשים בשטח, אבל כמובן שחייבים לתחקר ולבדוק, על מנת למנוע מצבים כאלו בעתיד. אני מצפה לבדיקה של משרד החינוך, בתי הספר וגם העירייה, להפקת הלקחים ולפרסומם לציבור".

ממשרד החינוך נמסר: "הטיולים הרגליים במסלולים מסוכנים בוטלו או הוסטו למקומות חלופיים. אשר לטיול הנדון, אנו בהחלט מבינים וערים לחששות ההורים, אך הטיול הנדון הוסט רגלית לאזורים שאינם מסוכנים. חדר המצב עמד בקשר רציף עם מדריכי הטיול ודאג ללוות את יציאת האוטובוסים מהמקום".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ