השרה רגב והשר קרא סיכמו על הקמת צוות משותף לאירוח אירוויזיון 2019

אירוח האירוויזיון בבירת ישראל צפוי לעורר מתחים בקרב מקורבי נתניהו, ששניים מהם - רגב ושר התקשורת איוב קרא - פנו כל אחד בנפרד לראש הממשלה כדי לקבל לידיהם את ניהול האירוע

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברזילי לאחר זכייתה אמש
חיים לוינסון

שרת התרבות והספורט מירי רגב ושר התקשורת איוב קרא סיכמו הערב (ראשון) על הקמת צוות היגוי כדי לקדם את אירוח אירוויזיון 2019, שצפוי להתקיים בירושלים. השניים פנו מוקדם יותר לראש הממשלה, כל אחד בנפרד, בבקשה לקבל לידיהם את ניהול אירוח האירוויזיון בשנה הבאה - צעד שמעיד על המתיחות שניהול האירוע צפוי לעורר בממשלת נתניהו.  

השרה רגב פנתה היום לראש הממשלה בנימין נתניהו בבקשה לקבל לידיה את ניהול האירוויזיון, ובתגובה שלח שר התקשורת איוב קרא, הממונה על תאגיד השידור הציבורי שאחראי על האירוע, מכתב ליו"ר מועצת התאגיד גיל עומר בו ביקש לקבוע פגישת היערכות לאירוח האירוויזיון. הן קרא והן רגב נחשבים מקורבים מאוד לראש הממשלה.

לפי המסורת, המדינה שזוכה באירוויזיון היא זו שמארחת את האירוע בשנה שלאחר מכן. את האירוויזיון מפיק איגוד השידור האירופי, שהנציגה הישראלית בו היא תאגיד השידור הציבורי.

אירוח האירוויזיון הוא גם אירוע כלכלי. תקציב אירוח האירוויזיון בפורטוגל עמד על 23 מיליון אירו - חמישה מיליון ממנו סופקו על ידי תגמולי מס התיירות מעיריית ליסבון, וחמישה מיליון נוספים הועברו על ידי משרד התיירות בפורטוגל. האירוע אמש הוא האירוע הזול ביותר מאז האירוויזיון ב-2008, שאירחה סרביה.

האירוויזיון מצליח להחזיר, לפחות חלקית, את הכספים המושקעים בו, בין אם באופן ישיר - על ידי מכירת כרטיסים וחסויות - ובין אם באופן עקיף, כמו הכנסות מתיירות. שר האוצר משה כחלון ניהל כבר היום שיחת היערכות ראשונה עם ראש אגף התקציבים שאול מרידור, לקראת השנה הבאה. כחלון הנחה אותו להכין עבודה מסודרת בנושא בשיתוף כלל משרדי הממשלה הרלוונטיים ותאגיד השידור הציבורי.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ