סטודנטיות באוניברסיטת ת"א מתנגדות להעסקת חיים רמון; לדבריו, "זה טרור פמיניסטי"

רמון, שהורשע בביצוע מעשה מגונה בחיילת, אמור להרצות בקורס בחוג למדעי המדינה. תא הנשים באוניברסיטה קרא לבטל את ההחלטה: "העסקה של עבריין מין מהווה תמיכה ברורה בו"

ירדן צור
ירדן צור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רמון, 2012
ירדן צור
ירדן צור

סטודנטיות באוניברסיטת תל אביב פתחו במחאה נגד העסקתו של השר לשעבר שהורשע בעבירת מין, חיים רמון, בשנה הבאה. רמון, שהורשע בביצוע מעשה מגונה בחיילת, הוזמן להרצות כמה פעמים בקורס "סמכות ללא אחריות, אחריות ללא סמכות" בחוג למדעי המדינה. חברות התא הפמיניסטי במוסד האקדמי שלחו מכתב לראשי האוניברסיטה ודרשו לבטל את ההחלטה. הדברים פורסמו לראשונה הערב (רביעי) בחדשות עשר.

"לא ייתכן שמי שהורשע במעשה מגונה באשה צעירה ואף הכפיש את שמה כחלק ממסע מתוקשר שליווה את התיק המשפטי נגדו, ילמד כעת נשים צעירות, סטודנטיות באוניברסיטה", נכתב. "העסקה של עבריין מין על ידי האוניברסיטה מהווה עמדה ברורה של תמיכה באדם זה".

רמון מסר בתגובה לחדשות עשר: "עד המקרה, שאירע לפני 12 שנים, ולאחריו, לא דבק בי רבב. בית המשפט קבע כי האירוע היה נקודתי, חד פעמי, שאין בו כדי להעיד שעסקינן בעבריין מין. לכן, כל מי שקשורה למכתב תיתבע על ידי דיבה בקובלנה פלילית פרטית על הכינוי 'עבריין מין', אם לא תתנצל בתוך 48 שעות. זהו סוג של טרור פמיניסטי קיצוני שנועד להפעיל לחץ פסול על שלטונות האוניברסיטה".

בתגובה שנשלחה לאחר מכן ל"הארץ" רמון לא הזכיר את הכוונה לתבוע את הנשים, ומסר כי "מכתב הדיבה הוא ניסיון של קבוצה פמיניסטית קיצונית להפעיל טרור על שלטונות אוניברסיטת תל אביב".

הדר שגיא, יו"ר תא תל אביביות באוניברסיטת תל אביב, אמרה ל"הארץ" כי פנייתן להנהלת האוניברסיטה נבעה מכך שהן "מאמינות שלעבריין מין מורשע אין זכות לעמוד מול סטודנטיות וסטודנטים ולשמש להם מודל לחיקוי. הדבר היחיד שמניע אותנו זה החשש שייתנו לחיים רמון שוב כוח בידיים, אל מול סטודנטיות וסטודנטים בתואר ראשון שיידרשו להשתתף בקורס שלו". היא הוסיפה שהמכתב נשלח לבכירי האוניברסיטה ב-14 במאי, ועד כה לא התקבלה מהם תשובה.

שגיא התייחסה גם לתגובתו של רמון לפרסום, ואמרה: "ניכר שהוא לחוץ. זה מעיד על הכוח שיש לנו כחברה לשנות ולהשפיע. כל האיומים בתביעות הם חסרי שחר, המונח עבריין מין מתייחס לאדם שהורשע בעבירות מין, וזה המצב כאן". באשר להאשמותיו של רמון שמדובר ב"טרור פמיניסטי", אמרה שגיא כי חברות התא "בסך הכל שלחו מייל. טרור הוא פגיעות מיניות שמבוצעות בנשים על בסיס קבוע, טרור זה רצח של נשים, טרור זה עברייני מין שמגיעים לקמפוס וכופים את נוכחותם על סטודנטיות וסטודנטים".

מאוניברסיטת תל אביב נמסר בתגובה לדיווח: "חיים רמון הוזמן לתת מספר הרצאות על קבלת החלטות במסגרת קורס באוניברסיטת תל אביב. מר רמון ריצה את עונשו ושילם את חובו לחברה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ