השרים אישרו: סטודנטים לתואר שני יוכלו לגשת לבחינות במועד ב'

עד כה לא חייב החוק לאפשר מועד בחינה נוסף לסטודנטים לתואר שני, ומי שנעדרו או נכשלו בבחינה נאלצו לחזור על הקורס - פעמים רבות בתשלום. בנט: "עלינו להתחשב"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הכניסה הראשית לקמפוס הר הצופים באוניברסיטה העברית
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת השרים לחקיקה אישרה היום (ראשון) כי סטודנטים לתואר שני יהיו זכאים לגשת לבחינות מועדי ב', בדומה לתלמידי התואר הראשון. עד כה, סטודנטים שנכשלו או לא הגיעו לבחינה נאלצו לרוב לחזור על הקורס, ופעמים רבות בתשלום נוסף. זאת מכיוון שעל פי החוק לא חלה עד היום חובה לאפשר הגשה למועדי ב', וכל פקולטה במוסד להשכלה גבוהה יכלה לפעול כרצונה בעניין. 

לפי הצעת החוק של ח"כ יעל גרמן (יש עתיד) שנתמכה בידי שר החינוך ויו"ר המועצה להשכלה גבוהה נפתלי בנט, הסטודנטים יהיו זכאים לשני מועדי בחינה בכל מוסדות הלימוד להשכלה גבוהה, בלי שייפגעו זכויותיהם או שייאלצו לשלם סכום נוסף בשל מועד בחינה שני.

"לימודים אקדמיים הם דבר מאתגר, על אחת כמה וכמה בשלב מתקדם של החיים כשיש גם עבודה ומשפחה", אמר שר החינוך. "בקרב סטודנטים לתואר שני, הנמצאים על פי רוב בשלב מתקדם יותר של החיים, הסיכוי להיעדרות בבחינה גבוה יותר. עכשיו, סטודנט שנבצר ממנו להגיע לבחינה יוכל לקבל הזדמנות נוספת. אלו אנשים צעירים שתורמים לחברה ולתעסוקה, ועלינו להתחשב בהם ולסייע בהצלחתם. הרחבת מעגלי ההשכלה הגבוהה הינה משימה חשובה ואינטרס לאומי".

ח"כ גרמן אמרה כי הופתעה לגלות שהתנאים לסטודנטים בתואר ראשון ושני שונים. "הפרצה בחוק יצרה מציאות בה כל פקולטה פועלת לפי ראות עיניה ומערימה קשיים כלכליים דווקא על סטודנטים שהכי זקוקים להתחשבות שכן בשלב זה מדובר באנשים שעובדים במשרה מלאה ומנהלים חיי משפחה", אמרה גרמן. "מדובר בכ-60 אלף צעירים וצעירות המבקשים לתרום להתפתחות החברה ועל כן הזכות למועד ב' צריכה להיות מעוגנת גם, אם לא במיוחד, עבורם. אני שמחה שהנושא נפל על אוזניים קשובות ומודה לשר החינוך על הרמת הכפפה ושיתוף הפעולה בנושא. התיקון לחוק יתקן את העוול שנוצר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ