אחרי שנתיים: סרבן הגט ירון אטיאס התגרש מאשתו

אטיאס ישב בשבוע האחרון בכלא, לאחר שנהג עם רישיון שבית הדין הרבני הפקיע כחלק מהסנקציות נגדו. הוא הובא מבית הכלא לבית הדין הרבני בחיפה ושם נחתם הסכם הגירושים

אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אטיאס
אהרן רבינוביץ
אהרן רבינוביץ

סרבן הגט ירון אטיאס נתן היום (ראשון) גט לאשתו מזל דדון אטיאס בבית הדין הרבני בחיפה, זאת לאחר שנתיים בהן סירב לכך. בשבוע האחרון היה אטיאס בבית סוהר לאחר שנהג עם רישיון שבית הדין הרבני הפקיע. הוא הובא מבית הכלא לבית הדין הרבני בחיפה ושם נחתם הסכם הגירושין וסודר הגט.

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) פעל בשבועות האחרונים להשגת הגט. בין היתר, לפני כשבועיים הזמין את אטיאס לכנסת ונפגש עמו - ועל כך ספג ביקורת מכמה חברי וחברות כנסת. בתיווכו הושגה התקדמות ממשית בין הצדדים בימים האחרונים. לאחר חתימת הגט, כתב בטוויטר: מזל טוב מזל דדון אטיאס, מז טוב ירון אטיאס, מזל טוב ילדי משפחת אטיאס".

בשבוע שעבר, בית הדין הרבני גזר על אטיאס שבוע מעצר בגין ביזוי בית הדין, לאחר שנמצא שנהג עם הרישיון שהופקע ממנו במסגרת הסנקציות שהוטלו עליו. הדיינים הבהירו לו כי אם ימשיך בסירובו להעניק גט, עונשו יוחמר והוא יישלח לתקופת מאסר שתימשך עד שיסכים לגט.

ביום חמישי, נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות העניקה את אישורה להחלטת בית הדין, וכתבה: "לאחר שעיינתי בטענות הצדדים באתי לידי מסקנה כי אין מקום להתערב בהחלטת בית הדין, שהפעיל את סמכותו. אין מדובר בתופעה של מה בכך. המשיב נמנע משך תקופה ארוכה מאוד מלקיים את פסק הדין שניתן בעניינו והורה לו לתת למבקשת את גטה. על חומרת התנהגות מעין זו ועל הפגיעה שנגרמת בעטיה למבקשת אין צורך להכביר במילים, וכבר נפסק כי על בית הדין הרבני ועל בתי המשפט להילחם בתופעה זו מלחמת חורמה".

ביום שישי, הייעוץ המשפטי ואגף העגונות בהנהלת בתי הדין הרבניים תיווכו בין בני הזוג במטרה לגבש הסכם גירושים ולשכנע את אטיאס להסכים לגט. בית הדין הרבני היה ערוך לסידור הגט לפני סוף השבוע, אולם אטיאס עמד בסירובו.

בחודש שעבר הטיל בית הדין הרבני על אטיאס שורה של סנקציות כדי להפעיל עליו לחץ, בהן פרסום תמונתו ושמו ברבים. רבני בית הדין כתבו בהחלטתם שאין להושיב את אטיאס בבית הכנסת, להעלות אותו לתורה, לאפשר לומר קדיש, או לשאול בשלומו. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ