פועל מת בנפילה מגובה במפעל חיפה כימיקלים בדימונה, העבודה במקום נמשכה כרגיל

ההרוג, בן 34, נפגע מפיצוץ, נכווה בגופו, ונפל לקרקע מגובה שבעה מטרים. לטענת משרד העבודה, הפעילות במפעל נמשכה כיוון ש"הפסקת עבודה היא רק באתרי בנייה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בית החולים סורוקה בבאר שבע
בית החולים סורוקה בבאר שבעצילום: עמוס בן גרשום / לע"

פועל בן 34 מת היום (ראשון) במפעל חיפה כימיקלים בדימונה כשנפל מגובה שבעה מטרים. למרות מותו, העבודה במפעל נמשכה כיוון ש"הפסקת עבודה היא רק באתרי בנייה", כפי שנמסר ממשרד העבודה. עובד נוסף במפעל נפצע באורח קל. משטרת ישראל פתחה בחקירת האירוע, בסיוע מפקחים מטעם משרד העבודה.

ממשרד העבודה נמסר עוד כי התאונה התרחשה בשטח המפעל על ידי קבלן משנה מחברת "מולרם". במהלך עבודתו נפגע העובד מפיצוץ שאירע כתוצאה מניצוץ, נכווה בגופו, ונפל לקרקע. כעבור כמה שעות מותו נקבע בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מחיפה כימיקלים לא נמסרה תגובה.

בתוך כך, הקבוצה למאבק בתאונות בניין והמכון לאחריות תאגידית פנו ליו"ר הבורסה בדרישה להורות לחברות הנסחרות בה לדווח למשקיעים באופן מיידי על תאונות עבודה באתרים שבאחריותן.

בתשובתה הודיעה הבורסה כי הקימה צוות לבחינת הדיווחים התקופתיים בנוגע לסוגיות שונות הנוגות להיבטי אחריות סביבתית וחברתית. "אנו מברכים על נכונות הבורסה לבחון את הסוגיות הנ"ל, אולם סבורים כי אין מקום להמתין להסדרת מכלול הנושא וכי נדרשת חובת דיווח מיידית במקרי הקיצון הנוגעים למות עובדים בתאונות עבודה", נמסר ממנהלת הקבוצה, הדס תגרי.

לפני כשבועיים נהרג פועל בן 30 אתר בנייה של החברה המבצעת "יש לי אור - חברה לבניין בע"מ" ברחוב הרב שבזי בני ברק. ההרוג, מוניר סאלח מהכפר עזבת סלמאן ליד קלקיליה, מת לאחר שנפל מגובה של כשמונה מטרים. סאלח הוא ההרוג ה-17 שמת השנה בתאונת בנייה - עלייה של כ-30% בהשוואה לתקופה המקבילה בשנה שעברה, אז נהרגו 13 בני אדם. בנוסף, בחודש מאי נהרגו עד כה חמישה פועלים.

השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע בתחילת אפריל כי במהלך שנת 2018 תוקם תחת להב 433 יחידה לחקירת תאונות עבודה, אלא שזו מתוכננת לקום רק בשנת 2019. כבר באמצע 2016 המליץ פרקליט המדינה שי ניצן להקים את היחידה בשל מחדלים קשים בחקירת תאונות העבודה ובשל מספר כתבי האישום הנמוך שהוגשו בגינן. בשיחות פנימיות מודים במשטרה כי לשוטרים אין את הידע המקצועי הנדרש לחקירת תאונות בנייה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ