עיריות תל אביב והרצליה הודיעו כי יציבו מצלמות בפעוטונים הפועלים בשטחן

עיריית תל אביב-יפו הודיעה אתמול כי אישרה תוכנית המרכזת את הטיפול העירוני בפעוטות עד גיל שלוש, ותספק הדרכה, ליווי ותמיכה לצוותים חינוכיים בגנים הפרטיים שיסכימו לכך

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לי ירון
לי ירון

עיריות תל אביב והרצליה הודיעו אתמול (שלישי) כי יציבו מצלמות בפעוטונים בשטחן. זאת, לאחר שהממשלה דחתה השבוע את חוק לפיקוח על מעונות יום, ולאור מקרי ההתעללות האחרונים בפעוטונים. "בעקבות האירועים החמורים האחרונים, החליטה עיריית הרצליה לפעול להידוק הפיקוח על הגורמים המטפלים בפעוטות. כצעד ראשון, הוחלט להציב מצלמות בכל מעונות היום, המופעלים על ידי העירייה", נמסר. 

אתמול הודיעה עיריית תל אביב כי בכוונתה לרכז את הטיפול בתחום הגיל הרך, ואישרה תוכנית המרכזת את הטיפול העירוני עד גיל שלוש. "העירייה מאמינה כי מדובר בנושא חשוב, אשר נמצא באחריות המדינה. עם זאת אנו מבינים את מצוקת ההורים ולכן בכוונתנו לסייע במידת האפשר", נמסר.

ממלא מקום ראש העירייה ומחזיק תיק החינוך, אסף זמיר, אמר אתמול: "אני גאה בהחלטה שהצלחנו להוביל היום אחרי עבודה אינטנסיבית של למעלה משנה. יש בעיר אלפים רבים של ילדים בגיל הרך, ועד שמדינת ישראל תיקח אחריות כוללת על הפיקוח והשירות הניתנים במסגרות בגילאים הללו, אנחנו נוביל את העירייה לקדם בצורה חדשנית תקינה של גנים פרטיים וליווי מקצועי שיהפכו את החינוך במסגרות הללו לאיכותי יותר ובטוח יותר".

בהוד השרון מכינה העירייה תוכנית של פיקוח עירוני על מעונות ומשפחתונים. בשלב הראשון ייערך מיפוי המעונות הפועלים בעיר. בשלב השני יגובשו תנאי סף להפעלת המעון, בדיקת היבטי בטיחות, בריאות ותברואה כתנאים הכרחיים לפתיחת גן בעיר, והצבת מצלמות המתעדות את הפעילות כתנאי לקבלת אישור הפעלה. כמו כן, בעירייה רוצים לגבש נהלים להכשרת צוותי חינוך על ידי דרישה להצגת תעודת יושר מהמשטרה.

מעיריית פתח תקוה נמסר כי היא מרחיבה את היצע המעונות ומקימה תשעה מעונות נוספים. בימים הקרובים ייפגש ראש העיר יצחק ברוורמן עם נציגות הורים מהמעונות הפרטיים וצוות מקצועי, כדי לחשוב יחד על דרכי פעולה להבטחת שלום הפעוטות.

בשבוע שעבר פנה ברוורמן ליו"ר השלטון המקומי, חיים ביבס, בבקשה לקדם בדחיפות את חוק הפיקוח על המעונות והפעוטונים הפרטיים ובכך להבטיח את שלום הפעוטות.
מעיריית גבעתיים נמסר בתגובה לשאלות ה"ארץ": "בגבעתיים אין לצערנו מעונות יום עירוניים, אלא רק פעוטונים פרטיים, שאין לעירייה כל סמכות לגביהם. יחד עם זאת אנו בוחנים בימים האחרונים מספר חלופות".

שלשום דחתה ועדת השרים לענייני חקיקה בשלושה שבועות את ההצבעה על תזכיר החוק לפיקוח על מעונות יום לפעוטות. החוק נועד להטיל פיקוח על כלל מעונות היום לפעוטות עד גיל שלוש בישראל, שכיום רק 23% מהם נמצאים תחת פיקוח. הצעת החוק תקועה זה חצי שנה בשל חוסר הסכמה בין משרדי הממשלה, וקידומה מתרחש על רקע מותה של הפעוטה יסמין וינטה במעון יום בפתח תקוה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ