הדקאן ממכללת אשקלון שקרא ללהט"ב "חיות דו-רגליות" התנצל: "כשלתי בלשוני"

יואל ישורון, העובד במכללה האקדמית באשקלון, כתב כי הוא חוזר בו מ"הדברים, תוכנם ואופן הבעתם כלפי החברה הלהט"בית". מוקדם יותר היום הוקיעה המכללה את דבריו

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המכללה האקדמית אשקלון
לי ירון
לי ירון

דקאן הסטודנטים במכללה האקדמית באשקלון, יואל ישורון, התנצל היום (רביעי) על התבטאויותיו ההומופוביות שבהן כינה את משתתפי מצעד הגאווה "חיות דו-רגליות, מבחילות ודוחות". במכתב שפרסם כתב ישורון: "אני מבקש להביע התנצלות על הפוסט שאותו פרסמתי בפייסבוק הפרטי שלי, על הדברים, תוכנם ואופן הבעתם כלפי החברה הלהט"בית".

ישורון, שננזף היום על דבריו בידי נשיא המכללה, פרופ' שלמה גרוסמן ומנכ"ל המכללה, ד"ר פנחס חליווה, הוסיף: "נגררתי וכשלתי בלשוני והשתמשתי בביטויים לא ראויים שפגעו בחברי הקהילה הלהט"בית. לא זו היתה כוונתי".

"במשך 18 שנים אני מכהן כדקאן הסטודנטים של המכללה האקדמית אשקלון, ובכל שנותיי, עיקרון השוויון והכבוד היו, נותרו ויהיו נר לרגליי ללא הבדלי צבע, דת, גזע, מין האדם ונטיותיו", הוסיף ישורון, וחזר: "אחתום בבקשת סליחה ומחילה לכל מי שנפגעו ממני".

מהמוסד האקדמי נמסר מוקדם יותר כי "הנהלת המכללה דחתה ודוחה מכל וכל את דבריו של מר ישורון, הן את תוכנם והן את סגנונם, ואין כל מקום להתבטאות שכזו בכלל, ובמכללה בפרט. לאחר שהנהלת המכללה התוודעה להתבטאויות של מר ישורון, הוא נקרא לסדר על ידי הנהלת המכללה, הביע התנצלות כנה והנהלת המכללה דרשה ממנו לחזור בו מדבריו ולפרסם התנצלות כנה וברורה", הוסיפו.

בטרם פרסום הודעת המכללה פנו 84 חברי סגל להנהלת המוסד וביקשו להוקיע את עמדותיו של ישורון, המשמש גם כסגן ראש עיריית חולון. ישורון כינה את משתתפי מצעד הגאווה גם "גידולי פרא", "שרוטים לעומק", "חרמני משכב זכר" ו"חיות ממין נקבה".

תמיכת הסגל האקדמי הגיעה לאחר שאתמול סירבו במכללה להכניס לשטח הקמפוס סטודנטים שמחו נגד האמירות. מהמכללה נמסר אתמול כי סטודנטים הורשו להיכנס לשטחה רק לאחר שהסירו מעצמם את דגל הגאווה. בעקבות האירועים, מחר תתקיים מחאה של הקהילה הגאה בשעה 19:00 מול עיריית חולון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ