חולדאי על החלטת ביהמ"ש: נעמוד על כך שבעתיד לא יתקיימו אירועים בהפרדה מגדרית בעיר

מוקדם יותר התיר המחוזי בת"א לקיים מחר אירוע של חב"ד בכיכר רבין, המפריד בין גברים לנשים. "האירוע יתקיים תוך התחייבות של המארגנים להשאיר את הכיכר פתוחה לכל", הבהיר ראש העיר

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כיכר רבין, בחודש שעבר
אור קשתי
אור קשתי

ראש העיר תל אביב-יפו הגיב היום (ראשון) להחלטת בית המשפט המחוזי בתל אביב להתיר לקיים אירוע של חב"ד בהפרדה בין גברים לנשים בכיכר רבין בעיר, ואמר: "נעמוד על כך שבעתיד לא יתקיימו אירועים בהפרדה בעיר".

בסרטון אמר חולדאי כי "אנחנו מכבדים את החלטת בית המשפט בנוגע לאירוע של חב"ד המתקיים מחר, וזאת בשל הזמן הקצר מקבלת ההחלטה התקדימית שלנו בעניין איסור ההפרדה המגדרית. האירוע יתקיים תוך התחייבות של המארגנים להשאיר את כיכר רבין פתוחה לכל, ולאפשר לקהל מעורב להימצא בכל מקום בה".

מודעת האירוע

בהמלצתו של השופט קובי ורדי ביטלה העירייה מוקדם יותר היום את התנגדותה להפרדה באירוע "משיח בכיכר", שאמור להתקיים מחר. זאת לאחר הודעתו של חולדאי ביום שני האחרון, כי לא יאפשר לקיים את האירוע בשל ההפרדה. את העתירה הגישה "האגודה למען הגאולה האמיתית והשלמה". על פי הודעת המארגנים, באירוע אמנם תפריד מחיצה בין שני המינים, אולם לא יימנע מעבר של גברים ונשים בכל חלקי הכיכר, יוקצה אזור לציבור מעורב ולא יוצבו סדרנים.

השופט ורדי מתח ביקורת בדיון על העירייה על כך שלא ערכה שימוע כנדרש לעמותה ועל כך שאסרה על קיום ההפרדה באירוע בשלב מאוחר מדי. השופט אף דחה את טענות שדולת הנשים וארגונים נוספים שביקשו להצטרף לדיון במעמד ידיד בית המשפט. "אתם רוצים שנגיד: נשים לא באמת רוצות באופן חופשי את ההפרדה. אבל בכל הכבוד, זו הדת שלהם וזה הרצון שלהם. אי אפשר להיות האפוטרופוס שלהן". הוא המליץ "לשמור את ההתנגדות העקרונית לפעם הבאה", והוסיף: "אינני משתכנע מהטיעונים שלכם. אני חושב שהאירוע צריך להתקיים, גם אגב הבהרה ברורה שכל אחד יכול ללכת לאן שהוא רוצה".

לדיון בבית המשפט הגיעו גם כמה עשרות נשים דתיות, שהביעו תמיכה בהתקנת המחיצה באירוע. "זו ההלכה שלנו ועיריית תל אביב צריכה לכבד את זה. המרחב הציבורי שייך גם לנו, לא רק לחילונים", אמרה אחת מהן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ