דובר משרד החוץ על סרטון החתונות האלטרנטיביות: "עשינו טעות, אני אחראי"

רבים הגיבו בכעס לפרסום הסרטון של משרד החוץ שניסה להציג חתונות אלטרנטיביות בישראל. דובר משרד החוץ: לא התכוונו להביע עמדה בנושא

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

דובר משרד החוץ עמנואל נחשון הגיב היום (ראשון) לביקורת שעלתה נגד סרטון שהפיץ משרד החוץ על חתונות אלטרנטיביות בישראל. בראיון לרזי ברקאי בגלי צה"ל, אמר נחשון: "שגינו. גם כי קראנו לזה חתונה אלטרנטיבית וגם כי התייחסנו לנושא שנוי במחלוקת. אני לוקח על עצמי את האחריות".

נחשון הוסיף: "ספגנו ביקורת קשה על סרטון החתונות, הן מהליברלים בישראל, הן מהממסד הרבני והחרדים". נחשון ציין כי כשיצרו את הסרטון, נכנסו לשטח מורכב מכפי שחשבו וכי כלל לא התכוונו להביע עמדה בנושא.

משרד החוץ על סרטון החתונות האלטרנטיביות

הסרטון שפרסם משרד החוץ פיאר חתונות "אלטרנטיביות" בישראל, אך הושמטה ממנו העובדה שהחתונות האלטרנטיביות המוצגות בו אינן זוכות להכרה, ובכמה מקרים מי שמשתתף בהן יכול להיעצר בשל כך. 

רבים הגיבו בכעס ובציניות לפרסום הסרטון בעמוד הטוויטר הרשמי של משרד החוץ. "יש סיבות רבות להתגאות בישראל", צייץ אהוד ברק, "חופש נישואין הוא לא אחת מהן. הגיע הזמן שכל זוג יוכל להינשא בישראל". תומר פרסיקו, עמית מחקר במכון שלום הרטמן המתמחה בנושאי דת ומדינה, כתב: "כמישהו שמדינת ישראל לא הכירה בחתונה שלו, הניסיון הפתטי לעשות הסברה מביך אותי. ישראל הוציאה מחוץ לחוק חתונות שאינן מתקיימות באמצעות הרבנות ורק מכירה באלה שעורכים רבנים אורתודוקסים, מה שמגביל בבוטות את חופש הדת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ