ירושלים האירה את גשר המיתרים בצבעי הקשת, אך ברקת הכחיש קשר לחודש הגאווה

חרף ההכחשות, אישר חבר מועצת העיר כי אנשי התאורה וידאו איתו שהצבעים בסדר הנכון של הדגל. חבר המועצה מימין, אריה קינג: הקהילה הגאה היא לא ממשלת ספרד, למה צריך לקחת בזה חלק?

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גשר המיתרים ירושלים מואר בשעת לילה, אתמול
ניר חסון
ניר חסון

גשר המיתרים בכניסה לירושלים מואר באורות צבעוניים כבר כמעט חודש, במה שנראה לצופה הממוצע כמפגן לרגל חודש הגאווה. למרות הדימיון הברור לדגל הגאווה, העירייה מכחישה קשר בין הדברים. עם זאת, חברי מועצה משמאל ומימין חושבים אחרת: בשבוע שעבר, בתשובה לשאילתה שהגיש חבר המועצה מהימין, אריה קינג, הכחיש ראש העיר ניר ברקת את הטענה שמדובר בדגל הגאווה.

גם בתשובה לשאלת "הארץ" הכחישו אתמול בעירייה כי ישנו קשר בין תאורת הגשר לבין דגל הגאווה. למרות ההכחשות, חבר מועצת העיר מטעם סיעת ירושלמים, איתי גוטלר, אמר כי הצבעים אכן אינם מקריים וכי הגשר החל להיות מואר באופן הזה אחרי שפנה בנושא לעירייה. לדברי גוטלר, מפעילי התאורה אף התייעצו אתו לגבי סדר הצבעים שבדגל. גוטלר עצמו פנה לעירייה לאחר שאנשי הבית הפתוח, מרכז הקהילה הגאה בעיר, ביקשו ממנו לעשות זאת.

גשר המיתרים ירושלים מואר בשעת לילה, אתמולצילום: אמיל סלמן

על גשר המיתרים מותקנת מערכת תאורה המאפשרת להקרין עליו צורות שונות, כך שביום העצמאות הוקרנה תאורת דגל ישראל, וביום העברת שגרירות ארה"ב הדגל האמריקאי קישט את הגשר. קינג, מתנגד נחרץ לאירועי הגאווה בבירה, הגיש שאילתה בנוגע לסמכות בעירייה הקובעת את הדימויים שיוקרנו על הדגל. בתגובה להכחשת העירייה, תקף קינג בחריפות את ברקת וטען כי ראש העיר לוקה בהבנת הנקרא. "עם כל הכבוד, הקהילה הגאה זה לא ממשלת ספרד, לא ברור לי למה העירייה צריכה לקחת חלק בדבר הזה", אומר קינג. 

"דווקא בירושלים יש חשיבות מכרעת לאירועי הגאווה. אם אנחנו רוצים עיר שוויונית ופלורליסטית באמת", אמר גוטלר, "לפני כמה שנים נחשפנו לתוצאות ההרסניות של הקיצוניות והקנאות (ברצח שירה בנקי, נ"ח), ואי אפשר להילחם בקיצוניות הזאת על ידי הסתרת אירועי הגאווה ודחיקתם לשוליים. הארת הגשר, יחד עם תליית דגלי הגאווה ברחבי העיר, הם אמירה עקרונית לפיה לכל מגזר ולכל אוכלוסייה יש מקום של כבוד בעיר הזאת. אני שמח שהעירייה אישרה את בקשתי להארת הגשר, וקורא להמשיך להאיר את הגשר עד לאחר מצעד הגאווה הירושלמי, כפי שסוכם".

גם מנכ"ל הבית הפתוח, עופר ארז, העיד כי היו פניות בנושא הארת הגשר לקראת המצעד שיערך בעיר ב-2 באוגוסט. "הבעיה היא לא הגשר. הבעיה היא הדאגה והזעזוע ההומופובי של אריה קינג. אנחנו מצפים מנבחרי הציבור שלא להתחמק מול אמירות הומופוביות. אני מקווה לראות את הגשר מואר במצעד ולקבל את התמיכה כפי שנותנת כל עיר בעולם המערבי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ