שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
לי ירון
לי ירון
תרגיל מילואים בדרום, בשנה שעברה
תרגיל מילואים בדרום, בשנה שעברהצילום: דובר צה"ל
לי ירון
לי ירון

יותר מ-170 אלף ימי מילואים בשווי 55 מיליון שקל לא שולמו לסטודנטים, למובטלים ולעצמאים בשנים 2017-2013 - כך גילה הביטוח הלאומי לאחר שהחל לבדוק עד כמה אזרחים מצליחים למצות את זכויותיהם. עד כה בביטוח הלאומי יידעו את משרתי המילואים על זכויותיהם באמצעות הדואר, אולם רבים לא קיבלו את המכתב ולא דרשו את הכסף. בשל כך, התשלום עבור המילואים יועבר בחודשים הקרובים למשרתים באופן אוטומטי, ללא צורך בהגשת טפסים או הגעה לסניפים.

ההפקדות בחשבונותיהם של משרתי המילואים יתבצעו בשלושה שלבים. בתחילה יתבצע תשלום למשרתי המילואים שהיו סטודנטים או שלא עבדו בשנים 2017-2013. התשלום, בסכום כולל של כ-28 מיליון שקל, יועבר בשבוע הבא. בחודש הבא יקבלו תשלום משרתים שהיו עצמאים ושכירים באותן שנים, וקיבלו תגמול רק מהכנסתם כשכירים. עד חודש דצמבר יקבלו תשלום שכירים ועצמאים שלא הגישו כלל תביעות לביטוח הלאומי. בנוסף לכך, לכ-5,500 זכאים שחשבון הבנק שלהם לא מעודכן תשלח הודעה שתאפשר לעדכנו.

שר העבודה והרווחה, חיים כץ, אמר כי "מצב שבו במשך שנים חיילי מילואים לא מקבלים את התגמול המגיע להם כאשר הם נדרשים להתנתק ממקום עבודתם למען שרות המדינה, הוא בלתי סביר בעליל ויש למנוע את הישנותו".

מנכ"ל המוסד לביטוח לאומי, מאיר שפיגלר, אמר: "חיילי המילואים הם הבנים והבנות של כולנו ומחובתנו לתת להם את מיטב השירות לו הם זכאים. אנו נמשיך לבחון כיצד ניתן למצות זכויות גם עבור אוכלוסיות נוספות ואני בטוח כי יגיעו בשורות נוספות בקרוב".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ