גברים ונשים נדרשו להשתמש במעליות נפרדות בכנס של הציונות הדתית בתל אביב

בין המעליות הוקמו מחיצות, תופעה חריגה גם בציבור הדתי. בכנס השתתפו גם השרים בנט ואריאל

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
המעליות הנפרדות והמחיצה ביניהן, היום
אהרן רבינוביץ

בכנס של ישיבה מהזרם החרדי-לאומי של הציונות הדתית שהתקיים היום (חמישי) במרכז הירידים בתל אביב נתלו שלטים שהורו לנשים וגברים להשתמש במעליות ומדרגות נעות נפרדות - והוקמו מחיצות בין המעליות. את גני התערוכה מפעילה חברה עירונית בבעלות עיריית תל אביב, ומתחת לשלטים המורים על הפרדה מופיע הלוגו של מרכז הירידים באופן בולט. הפרדה בין גברים ונשים במעליות והצבת מחיצות מהווה תופעה חריגה גם בציבור הדתי. 

בכנס "בכל לבבך" של ישיבת ההסדר ברמת גן השתתפו גם חברי כנסת ושרים, בהם שר החינוך נפתלי בנט ושר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל. הוא מתקיים זו השנה השביעית, ולפי המארגנים, היו צפויים להגיע אליו יותר מ-3,000 משתתפים. לדבריהם, הכנס עבר לביתן 2 במרכז הירידים מחלל קטן יותר בשל הביקוש הרב. 

הרצאה של הרב שפירא בהפרדה בין גברים ונשים בכנס, היוםצילום: דוד שטיין

לפי התוכנית, בכנס הרצו גברים ונשים, בהם הרב יהושע ונעמי שפירא, הרבנית ימימה מזרחי, הרב חגי לונדין, הרב יהונתן נמדר, רות בנאי, הרב אוהד תירוש, מיכל וולשטיין, הרב מיכי יוספי וסיוון רהב-מאיר.

ראש ישיבת ההסדר רמת גן, הרב יהושע שפירא, מסר בתגובה: "מנהג ישראל מדורי דורות להפריד בין גברים לנשים בכינוסים ציבוריים ובוודאי כשהם צפופים, וכשאלפי אנשים גודשים את האולמות. הדבר מכבד הן את הנשים והן את הגברים. לעתיד לבוא כל ישראל יראו שזו הדרך הנכונה וכולם יצטרפו אלינו. הצניעות היא המכון להשראת השכינה בישראל אשרינו שאנו זוכים לנהוג בקדושה ובדרך ישראל סבא".

שלט שמורה על כך שהמדרגות הנעות הן לשימוש נשים בלבד במרכז הירידים בתל אביב, היוםצילום: ללא קרדיט

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ