אלמוג בן זכרי
אלמוג בן זכרי

עיריית אשקלון מסרבת לספק חשמל לאירוע הגאווה בעיר, המתקיים היום (חמישי) לראשונה. מארגני האירוע אמרו ל"הארץ" כי בעירייה התעלמו מבקשותיהם לסיוע, ולא התירו להם להשתמש בתשתית החשמל העירונית בחוף דלילה בעיר. בעירייה סירבו להגיב לטענות.

האירוע עומד בימים האחרונים במרכזו של דיון ציבורי בעיר, ונתקל בהתנגדות של גורמים דתיים בה. הוא מאורגן על ידי כ-20 מתושבי העיר, חברי קהילת הלהט"ב, שהחליטו לקיים אותו במתכונת של אירוע ולא כצעדה. בניגוד לערים אחרות, באתר העירייה אין אזכור לקיום האירוע או לפעילויות אחרות לקהילה הגאה.

חוף דלילה באשקלון, השנהצילום: אילן אסייג

אורי קיסרי, המתגוררת בעיר עם בת זוגה ושני ילדיהן, אמרה כי שיתוף הפעולה עם המשטרה המקומית היה חיובי, בניגוד לעירייה. "לא רק שהעירייה לא מתקצבת את האירוע, היא ממש מתנגדת לו", אמרה קיסרי. "לא היה עם מי לדבר, הם התחמקו מאיתנו כל הזמן. נביא גנרטור". בהיעדר מימון מהעירייה, גויסו למעלה מעשרת אלפים שקל בפרויקט מימון המונים, לצד תמיכה מתורמים פרטיים ומימון של המארגנים עצמם. עלות הגנרטור, לאחר ההנחה שקיבלו המארגנים, היא אלף שקלים.

מארגני מצעד הגאווה באשדוד בשבוע שעבר אמרו כי העירייה תמכה במצעד העירוני בסכום של כעשרת אלפים שקלים, אף כי הם עבדו עם גנרטור מטעמים תפעוליים. בעיריית באר שבע אמרו ל"הארץ" כי העירייה מימנה את כל עלויות ההפנינג במתחם רחבת העירייה, שהתקיים בסיום המצעד בחודש שעבר.

מצעד הגאווה באשדוד, בשבוע שעברצילום: אילן אסייג

בימים האחרונים נתקלו בעיר פאשקווילים נגד קיום המצעד, בקריאה למחות נגדו. חלק מהרבנים החתומים עליו התנערו מהמסמך והצהירו כי חתימתם זויפה. על אחד השלטים רוססה כתובת הנגד "החופש מדת". הרב אליהו לוי, רב שכונת גבעת הפרחים בעיר העומד בראש כולל, קשר השבוע בין האירוע לרעידות האדמה בארץ בשבוע האחרון. "כשמביאים תועבות נוראות לעיר, הקדוש ברוך הוא מזעזע את העולם. אנחנו צריכים להתעורר, מה שעובר על עם ישראל ועל אשקלון אלה דברים לא פשוטים".

קיסרי אמרה כי "התגובות לא תמיד קלות, אך רוב העיר לא מתנגד לקיום האירוע. אני חושבת שהרבה אנשים פשוט לא מכירים, אבל ברגע שמתחיל שיח הוא נעים ומאוד אינטליגנטי, שבדרך כלל הולך למקומות טובים. יחד עם זאת, יש כמות לא מבוטלת של אנשים שמתנגדים לקיומו, במלוא מובן המילה. אני רואה את זה ברשתות החברתיות, אבל לא רק".

על אופי האירוע, אמרה קיסרי: "המטרה שלנו היא לא לצעוד, אלא לקרב, לקדם את הנראות וההסברה. בצעדה יותר קשה לדבר עם אנשים". לדבריה, בעיר פועלים כמה ארגונים לקהילה כמו איגי, חושן ותהילה, אך הם מצומצמים או נמצאים בתחילת דרכם. העירייה תומכת כלכלית בארגון הנוער הגאה איגי, ובשנת 2017 העבירה לידי העמותה המפעילה אותו תמיכה בסך של כ-7,000 שקלים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ