200 רבנים במכתב נגד ארגוני הלהט"ב: טרור אגרסיבי שהופך סוטים לגיבורים

הרבנים פרסמו מכתב תמיכה ברב של ירושלים, בעקבות הביקורת הציבורית שספג על דבריו לפיהם ילדים של זוגות חד-מיניים יגדלו להיות אומללים. תנועת "ישראל חופשית": "חלק גדול מקבוצת המטורפים הזו מקבלת שכר מהמדינה"

אהרן רבינוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת קהילת הלהט"ב בכיכר רבין בתל אביב, ביום ראשון
אהרן רבינוביץ

יותר מ-200 רבנים פרסמו הערב (חמישי) מכתב תמיכה ברב של ירושלים, הרב אריה שטרן, בעקבות הביקורת הציבורית שספג על התבטאותו שילדים של זוגות חד-מיניים יגדלו להיות אומללים. על מכתב התמיכה בשטרן חתומים בין היתר הרב צבי טאו, הרב דב ליאור, הרב חיים שטיינר, הרב שלמה אבינר, הרב גדעון פרל, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו, הרב שמואל טל, הרב מנחם בורשטיין, הרב איתן אייזמן, הרב יהושע שפירא, הרב יגאל לוינשטיין, הרב אורי שרקי, הרב שלמה רוזנפלד, ועוד עשרות רבני ערים ויישובים וראשי ישיבות.

במכתב מוחים הרבנים נגד התנהלות אלימה ו"טרור" של ארגוני הלהט"ב, לדבריהם, של סתימת פיות ומתקפה חריפה נגד כל מי שתומך במשפחה. "הטרור האגרסיבי המלווה בשטיפת מוח תקשורתית השכם והערב על מנת להכשיר את הלבבות כאילו יש כאן איזשהו מושג של 'משפחה' ולהרוס את מושג המשפחתיות ולהפוך את הסוטים לגיבורים, לא יצלח, כמו גם הניסיון לסתום פיות של רבנים ואנשים שפויים ולהפוך אותם לקיצוניים והזויים", כותבים הרבנים.

מכתב רבני הציונות הדתית

עוד כתבו נגד ההחלטה "לעשות מצעדים חצופים בערי ישראל ועוד הגדילו לעשות ולערוך מצעדי תועבה אלו ביום תשעה באב שהוא יום אבל לאומי על חורבן בית המקדש, שבין היתר חרב על גילוי עריות ושנאת חינם".

הרבנים הביעו תמיכה בשטרן, אשר אמר השבוע כי "בהחלט יכול להיות שהילדים יהיו אומללים בסופו של דבר, אולי לא בילדותם הקטנה, אבל שיגדלו וימצאו את עצמם בצורה כזו, בצורה לא טבעית. זה נראה לי דבר שמאוד יאמלל אותם ויגרום להם באמת סתם חיים קשים". לדברי החתומים על המכתב "באנו לחזק את ידיו של רבה של ירושלים עיר הקודש הרב הגאון הרב אריה שטרן, אשר דיבר בעוז ובפשטות את האמת הנצחית של תורתנו הקדושה, ואת הנורמליות האנושית, אתה מזדהה הרוב הבריא במדינת ישראל שמזועזע מההתגרות ואובדן הדרך של ארגוני התועבות".

המכתב התפרסם ביוזמת ארגון רבני דרך אמונה, נאמני הרבנות הראשית ומרכז ליב"ה. עוד נכתב בו כי "הרב אריה שטרן יצא להגנתם של ילדי ישראל, שיהיו אומללים אם לא יאומצו במשפחות נורמטיביות. אנו מחזקים את ידיו של רבה של ירושלים, שהביע אמת פשוטה וזעק את זעקת הילדים שאין להם פה, למנוע מהם חיים אומללים, ולתת להם את הזכות הבסיסית לחיות במשפחה טבעית נורמטיבית על מנת שיגדלו אנשים נורמליים בריאים בנפשם".

ממרכז ליב"ה, ממארגני המכתב, מסרו בתגובה: "לא מפתיע לראות את ההתגייסות המהירה של מעל 200 רבני ישראל לתמיכה ברב אריה שטרן ובחיזוק המשפחה הבריאה והנורמלית, רבני ישראל מבטאים את עמדת הרוב הבריא בישראל, שסולד מכל המסע האלים וההיסטרי שמתנהל בשנים האחרונות ובפרט בשבוע האחרון, להרס המשפחה והמשכיות הדורות. הבריאות תגבר על האלימות הלהט"בית והרוח המשוגעת הזו תחלוף, והמשפחה בישראל תמשיך בע"ה כסלע איתן מול כל הניסיונות לפרק אותה, להמשיך את קיומו של עם ישראל בבריאות ובנורמליות".

מנכ"ל תנועת "ישראל חופשית", אורי קידר, אמר בתגובה: "מכתב האייתוללות הוא קריאה ברורה, שאין איך לפרש אותה בדרך שאינה התרת דמה של קהילת הלהט"ב כולה. חלק גדול מקבוצת המטורפים הזו מקבלת שכר ממדינת ישראל, ושתיקתם של ראש הממשלה נתניהו ושרת המשפטים שקד מעידה כאלף עדים על כך שאין בכוונתם לעשות דבר בכדי לעצור את אותם אנשי דת שאין להם אלוהים. כל דקה שמתירי הדם אינם במעצר היא תקלה חמורה של רשויות החוק. הציבור הרחב שישטוף את רחובותיה של ירושלים במצעד הגאווה בשבוע הבא יראה לכל אלו שתקועים בימי הביניים שזמנם עבר ומקומם בפח האשפה של ההיסטוריה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ