ישראל מנעה כניסת 81 תיירים טורקים לארץ, בטענה שהחזיקו בוויזה מזויפת

ברשות האוכלוסין טוענים כי הוויזה ככל הנראה זויפה בישראל. נציג חברת הנסיעות צוטט בתקשורת הטורקית אומר כי הקונסוליה הישראלית בטורקיה היא שסיפקה לחברה מכתב המשמש כוויזה קבוצתית

לי ירון
הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נמל התעופה בן גוריון
נמל התעופה בן גוריוןצילום: יעקב סער / לע"מ

ישראל מנעה אתמול (ראשון) מ-72 אזרחים טורקים להיכנס לארץ בנמל התעופה בן גוריון, בטענה שהוויזה הקבוצתית שהיתה בידם מזויפת, כך לפי רשות האוכלוסין. כמו כן, היום נמנעה כניסתה של קבוצה נוספת, בת תשעה תיירים, שהחזיקה אף היא באשרת כניסה מזויפת. הקבוצה הטורקית שכניסתה נמנעה אתמול מנתה 90 נוסעים, ו-18 מהם לא גורשו כי החזיקו בדרכוני שירות מתוקף היותם עובדי מדינה. 

ברשות האוכלוסין מסרו כי האשרה הקבוצתית ככל הנראה זויפה בישראל, אך נציג של חברת הנסיעות הטורקית "סילה טור", מוסטפה ביקיוגלו, צוטט בתקשורת הטורקית אומר כי החברה קיבלה מהקונסוליה הישראלית בטורקיה מכתב בעברית שמשמש כוויזה קבוצתית. הרשות מסרה כי הוצאת ויזה היא תהליך פשוט שמבוצע באופן מקוון וכי מדי יום נכנסות לישראל קבוצות מטורקיה ללא כל עיכוב. 

אחת התיירות, סומיירה סבגולו האסיברהימוגלו, סטודנטית לתואר שני בת 23, אמרה לסוכנות הידיעות אנדלו שאנשי הרשויות בישראל התייחסו לנוסעים הדחויים כאל פושעים. "אחרי שכמה מחברינו תושאלו בחדר תשאול של יחידת האבטחה, נלקחנו לחדרים שונים בקבוצות. חלק מהמשפחות רצו להיות באותו החדר אבל המשטרה סירבה לבקשה", אמרה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ