ברושי לגבאי: ההשעיה נעשתה בחוסר סמכות, תתנצל או שאתבע אותך

פרקליטו של ברושי דרש מגבאי למחוק את הציוץ שבו כינה אותו עבריין מין וכתב כי "המלים פה מצאו את דרכן לתקשורת מבלי לבדוק את העבודות"

נעה שפיגל
נעה שפיגל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברושי בכנסת, החודש
ברושי בכנסת, החודשצילום: אוליבייה פיטוסי
נעה שפיגל
נעה שפיגל

ח"כ איתן ברושי מהמחנה הציוני איים היום (שני) כי יתבע את יו"ר מפלגתו אבי גבאי, אם זה לא ימחק את הציוץ שבו כינה את ברושי "עבריין מין" ויתנצל. העימות בין השניים בא בעקבות דרישתו של גבאי אתמול מברושי להתפטר, אחרי שפורסמה טענה שנייה לתקיפה מינית מצדו. 

במכתב ששלח עורך דינו של ברושי, אילן בומבך, נכתב כי הטענות הובאו לאוזניו רק בשעה 19:45 אתמול, וכי שעה לאחר מכן הודיע גבאי על השעייתו. לדבריו, אין בסמכותו של גבאי להשעות מהמפלגה מאחר שרק מזכ"ל המפלגה והמזכירות שלה רשאים לכך. עוד טען כי ניתן להשעות חבר כנסת רק לאחר שימוע. 

"הדברים הבלתי אחראיים שיצאו מפיו של נבחר ציבור כ"כ בכיר, ראוי להם שהוא יחזור בהם בהקדם האפשרי", אמר בומבך ל"הארץ". "בשלב הבא אנחנו בהחלט שוקלים תביעת דיבה נגד כמה וכמה גורמים שהוציאו את דיבתו של ח"כ ברושי ועשו את זה בחוסר אחריות מוחלט. המלים פה מצאו את דרכן מהר מאוד לערוצי התקשורת בלי לבדוק את העובדות".

הבוקר הכחיש ברושי באמצעות עורך דינו את הטענה שתקף מינית אשה לפני כמה שנים ומסר כי אין בכוונתו להתפטר מהכנסת. חבריו וחברותיו למפלגה, בהם חברות הכנסת שלי יחימוביץ ומרב מיכאלי, מצטרפים לדרישה ממנו להתפטר.

בומבך אמר בראיון לגל"צ שהאשמה כי ברושי תקף מינית אשה לפני 15 שנה בהיותו ראש המועצה האזורית עמק יזרעאל, היא "פשוט עלילה שפלה". "באים ומייצרים תלונה, מעולם לא היתה תלונה במשטרה, מעולם לא דיברו איתו, מעולם לא הזהירו אותו", אמר. "הוא לא הטריד מינית". לדברי הפרקליט, לדרישתו של גבאי מברושי להתפטר "אין ידיים ורגליים" ואין להדיח מישהו על הודעה אנונימית מלפני 15 שנים. "מי שקורא לו להתפטר הוא בעצמו צריך להתפטר, הוא צריך להתבייש", הוסיף.

בהקלטה שפורסמה אמש בחדשות עשר, האשה שעבדה עם ברושי נשמעת אומרת: "כשהגיעה המעלית, עלינו למעלה אל הקומה שהיינו צריכים לישון בה, וכל אחד כמובן לחדרו. איתן לא נתן לי לצאת מהמעלית ותקף אותי כשאני בתוך המעלית ולא נתן לי לצאת, נוגע באיבריי האינטימיים". עוד אמרה: "אני נדחקתי בתוך המעלית ומנסה להדוף אותו תוך כדי שהוא שואל אותי מה יש לי ולמה אני לא זורמת, למה אני עושה עניין, ובעור שיניי הצלחתי, אחרי שהדפתי אותו כמה פעמים, לצאת מהמעלית".

בעקבות הפרסום, הודיע אתמול גבאי כי שוחח עם ברושי והודיע לו על השעייתו לאלתר מפעילות במפלגה - "דרשתי ממנו לקבל אחריות על מעשיו המבישים ולפרוש מהכנסת. אין לעברייני מין מקום ברחוב או בכנסת", אמר. 

חברי מפלגתו של גבאי, חברי וחברות כנסת מהמחנה הציוני, הצטרפו הבוקר לדרישתו של גבאי וקוראים לברושי לעזוב את תפקידו. "זאת עדות על פגיעה מינית", כתבה מרב מיכאלי בטוויטר. "ח"כ איתן ברושי שמואשם בה, צריך ללכת". בראיון לגל"צ אמרה עוד ש"זכותו של איתן ברושי להיאבק על חפותו, הוא רק צריך לעשות את זה לא כחבר כנסת". היא הוסיפה שמי שהיה ממונה על המתלוננת מעיד שהיא סיפרה לו על התקרית בזמן אמת.

חברת הכנסת יחימוביץ אמרה שמבחינתה ברושי היה צריך להתפטר בעקבות "המעשה המגונה שהוא ביצע בח"כ איילת ורבין-נחמיאס". לדבריה, "בדרך כלל מי שמבצע הטרדות מיניות, מעשים מגונים, וכאן בעדות של הבחורה הזאת מדובר בתקיפה ממש, בדרך כלל זה לא חד פעמי". היא אמרה שברושי "מכתים את מפלגת העבודה, את המחנה הציוני, אנחנו חיים בעידן חדש לגמרי והתנהגויות כאלה לא עוברות בין החבר'ה בהחלקת כף ובסלחנות סביבתית. אין סליחה יותר".

קריאות דומות עלו גם מח"כ יוסי יונה, שכתב שהוא "מגבה את דרישתו של יו״ר המחנה הציוני מח״כ ברושי לפרוש מהכנסת", ומסתיו שפיר, שכתבה "אני קוראת לגבאי ולבני להודיע לח"כ ברושי שהסתיימה חברותו בוועדות הכנסת ולהטיל עליו סנקציות אם לא יתפטר". תומכות בהתפטרותו גם חברות הכנסת מיכל בירן, לאה פדידה ויו"ר האופוזיציה ציפי לבני. 

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ