אהרן רבינוביץ
בר פלג

מאות מאנשי הפלג הירושלמי הקיצוני הפגינו היום (יום שני) בבני ברק נגד הגיוס לצה"ל, ובמחאה על מעצרו של תלמיד ישיבה, שלא התייצב בלשכת הגיוס להסדיר את מעמד הפטור שלו. המשטרה עצרה 29 מפגינים בגין הפרת הסדר הציבורי, בהם אחד שגרם נזק לניידת. המפגינים ניסו לחסום את צומת הרחובות השומר-ז'בוטינסקי, ורחוב ז'בוטינסקי נחסם לתנועה מרחוב בן גוריון לכיוון מזרח עד מחלף גהה.

כדי לפנות את המפגינים, המשטרה עשתה שימוש בין היתר בפרשים וב"בואש". לראשונה עשו השוטרים שימוש במערכת "בואש" טקטית קטנה, הנישאת על גבם. השוטרים הגיעו לאזור ההפגנה עם מסכות והתיזו את החומר המסריח על המפגינים מטווח אפס.

"משטרת ישראל ערוכה למחאה ותפעל להבטחת שלומם, ביטחונם ובטיחותם של המשתתפים ולא פחות חשוב מכך - תוודא כי המחאה לא פוגעת יתר על המידה בשגרת החיים של הציבור הרחב", נמסר לפני ההפגנה מהמשטרה. "משטרת ישראל לא תמנע את קיום המחאה מתוך רצון כן לאפשר את חופש הביטוי והמחאה של כל אזרח החפץ בכך. יחד עם זאת, לא נתיר כל הפרת סדר ונפעל בנחישות כנגד אירועי אלימות מכל סוג שהוא".

הפגנה דומה התקיימה בשבוע שעבר בירושלים, ובה נעצרו 46 מפגינים בעימותים עם שוטרים. המשטרה השתמשה באמצעים לפיזור הפגנות, ובהם מכוניות התזה. לאחר שנעצרו, התברר כי חלק מהמפגינים הם עריקים. עם זאת, המשטרה שחררה אותם מבלי להעבירם לרשות הצבא. מהמשטרה נמסר כי שוטרת נפצעה ופונתה לבית חולים לקבלת טיפול רפואי.

מפגינים בבני ברק, היוםצילום: תומר אפלבאום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ