אנשי מחאת הנכים חסמו את טרמינל 3 במחאה על גובה קצבאותיהם

מנתב"ג נמסר כי לא נגרמו עיכובים בטיסות. מארגני המחאה: "דרישתנו כבעבר - קצבת נכות בגובה שכר המינימום". בפברואר החליטה הכנסת להגדיל את הקצבה בפעימות, עד שתעמוד ב-2021 על 3,700 שקל

בר פלג
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ההפגנה, היום
ההפגנה, היוםצילום: מגד גוזני

אנשי מחאת הנכים חסמו היום (שלישי) כמה פעמים כביש פנימי בטרמינל 3 בנתב"ג, בדרישה להשוות את קצבת הנכות לשכר המינימום. הנהלת נמל התעופה מסרה כי לא צפויים עיכובים בהמראות ובנחיתות. אייל כהן, ממובילי המאבק, אמר שההפגנה היום נועדה "להפגין כוח ונוכחות, ולהראות למובילי העם כי הנכים לא שקופים". הוא הוסיף: "בפעם הבאה נקצין יותר ויותר את המאבק. דרישתנו כבעבר - קצבת נכות בגובה שכר המינימום".

נתב"ג, היוםצילום: מגד גוזני

בפברואר האחרון אושר תיקון לחוק אשר הגדיל את קצבאות הנכים, לאחר שקצבת הנכות הבסיסית בישראל לא עודכנה במשך כמעט שני עשורים ונשחקה בשיעור של עשרות אחוזים לעומת השכר הממוצע במשק, וביחס לקו העוני. ההעלאה תתבצע בכמה פעימות עד שנת 2021 – ועלותה הכוללת היא 4.3 מיליארד שקלים. עם זאת, בפועל התוספת לכל נכה השנה מסתכמת בכ-470 שקלים. לחלק קטן מהנכים, הקשים ביותר, הועלתה הקצבה ב-770 שקלים. 

הקצבה, שסכומה היה עד כה 2,342 שקלים בחודש, תעלה בשנת 2021 ל-3,700 שקלים לאדם. גולת הכותרת של החוק היא הצמדת הקצבה לשכר הממוצע במשק מ-2021, מה שמבטיח שהקצבה תמשיך לגדול במאות שקלים מדי שנה. על אף שמדובר בתוספת משמעותית, ארגוני הנכים טוענים כי התוספת נדרשה בשל הזנחה והפקרה של כמעט שני עשורים שבהם לא גדלו הקצבאות כלל.

ההפגנה בנתב"ג, היוםצילום: מגד גוזני

תגיות קשורות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ