בר פלג
לי ירון

פועל בניין פלסטיני בשנות ה-60 לחייו נהרג היום (רביעי) בתל אביב מפגיעת שק שהכיל בטון שנפל ממנוף. המשטרה עיכבה לחקירה ארבעה עובדים באתר בחשד לגרימת מוות ברשלנות. חקירת נסיבות התאונה מתנהלת בשיתוף של המשטרה עם מינהל הבטיחות במשרד העבודה. האתר נסגר בצו בטיחות עקב התאונה וליקויי בטיחות נוספים שנמצאו בו. זהו הפועל ה-24 שנהרג השנה.

זו התאונה הקטלנית שנייה באתר, שמקימה חברת אשכול פרויקטים. בנובמבר אשתקד אירעה תאונה קטלנית נוספת באתר זה, כאשר מנהל עבודה טיפס על סולם ונפל אל מותו. פרמדיק מד"א גיא יפה סיפר כי מצאו את הגבר מחוסר הכרה על המדרכה סמוך לאתר הבנייה, ברחוב פרופ' יובל נאמן: "הוא היה ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותו".

מאוחר יותר נפצע פועל בן כ-29 באורח בינוני-קשה באתר בנייה ברחוב המחוגה בתל אביב. מחקירה ראשונית עולה כי משאית נסעה לאחור ופגעה בשופל בו היה הנהג. כתוצאה מכך נפל הטרקטור לבור. 

מייסד הפורום למניעת תאונות עבודה, ראובן בן שמעון, אמר כי "על הקבלנים לקחת אחריות על הנעשה באתרי בנייה ולדאוג להחזיר את העובדים בשלום למשפחותיהם ולא בארונות מתים. הם האחראים חוקית על הנעשה באתר הבנייה ומתפקידם לדאוג שהעובדים יקפידו על כללי הבטיחות".

לפני שבועיים נהרג פועל בתאונת עבודה באתר בנייה של חברת נמדר בתים בחריש, כשנפל לפיר מעלית בקומה השביעית. המשטרה פתחה בחקירת התאונה שבה נהרג הפועל, מוחמד אחמד זבן, בן 23 מהעיירה כפין שליד טול כרם. בדיקה ראשונית של המשטרה ושל משרד העבודה והרווחה העלתה כי הוא ישן באתר ונפל בעת שקם משינה כדי להתפנות.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ