עשרות בני אדם הפגינו מול ביתו של מנכ"ל אלקטרה בעקבות התאונות באתרי החברה

המפגינים תלו תמונות של פועלים שנהרגו בתאונות עם הכיתוב "הדם על הידיים שלך". בשלוש השנים האחרונות נהרגו באתרי אלקטרה תשעה פועלים, אך לא ננקט נגדה אף צעד

לי ירון
לי ירון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שלטים עם שמות פועלים שנהרגו ליד ביתו של איתמר דויטשר, הערב
שלטים עם שמות פועלים שנהרגו ליד ביתו של איתמר דויטשר, הערבצילום: תומר אפלבאום

עשרות בני אדם הפגינו הערב (שני) מול ביתו של מנכ"ל חברת הבנייה אלקטרה, איתמר דויטשר, בעקבות רצף התאונות שגרמו למות פועלים באתרים של החברה. המפגינים הדליקו נרות זיכרון לזכר הפועלים שנהרגו, תלו מודעות אבל לזכרם ותמונות שלהם עם הכיתוב "הדם על הידיים שלך". בנוסף, הם קראו: "אדוני המנכ"ל, הדם נשפך, הכסף קל".

בשלוש השנים האחרונות קיפחו תשעה פועלי בניין את חייהם בתאונות באתרי בנייה שבהם היתה אלקטרה היזמית או הקבלנית, ועוד שלושה נפצעו קשה. לפי נתוני משרד העבודה, החברה קיבלה בין השנים 2016-2012 שמונה צווים על ליקויי בטיחות חמורים, מה שמציב אותה במקום השלישי בין חברות הבנייה בתקופה זו. למרות זאת, רשם הקבלנים במשרד השיכון לא נקט עד כה כל צעד נגד החברה.

מפגינים מול ביתו של איתמר דויטשר, הערבצילום: תומר אפלבאום

ליטל ביטון, פעילה חברתית שהשתתפה בהפגנה, אמרה: "אנחנו קוראים למנכ"ל לקחת אחריות ולמנוע את המוות הבא. לא ייתכן שזכותם לחיים של עניים וחלשים תהיה הפקר, לא ייתכן שהזלזול המוחלט בחיי אדם יהיה הסטנדרט בענף הבנייה בישראל". מפגינה נוספת, ספיר סלוצקר עמראן, אמרה: "זה רק הביקור הראשון. נמשיך לבוא לפה עד שלא נשמע יותר על פלסטיני, סיני, אלמוני ממולדובה, סתם עני או אפילו עובר אורח שחייהם הסתיימו בתאונת בניין". הפעילה כרמן אלמקייס קראה להסתדרות להשבית מיד את המשק בשל התאונות והוסיפה: "אנחנו נגיע לבתים של כל המנכ"לים, במסגרת החוק".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ